Eğitim İş törenlere katılmadı: Riyakâr övgüler değil çözüm bekliyoruz

Eğitim İş törenlere katılmadı: Riyakâr övgüler değil çözüm bekliyoruz

Denizli’de Eğitim İş Sendikası üyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘Öğretmenler Günü’ törenlerine katılmadı. Sendika üyeleri ve bazı emekli öğretmenler kendi törenlerini yaptı, Pamukkale Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Sendikanın Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, yaptığı açıklamada: “Madem bugün bizim günümüz, riyakarlığa sırtımızı dönüyoruz. Bu acınası tiyatronun zorunlu figüranları olmuyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının organize ettiği hiçbir etkinliğe katılmadık” dedi.

‘RİYAKÂR ÖVGÜLER DEĞİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ’

Aydoğan, riyakâr övgüler değil çözüm beklediklerini belirterek şunları söyledi:

“Yoksulluğa mahkûm edilen öğretmenler borç batağında. Yüzde 90’ı kredi kartı borcunu ödemekte zorlanıyor, yaklaşık yüzde 32’sinin şahıslara borcu var, yüzde 43’ü ise her ay borç para bulmaya çalışıyor.

Bize yaşatılan ekonomik buhran o kadar derin ki; öğretmenlerin yüzde 94’ü kıyafet ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.

Öğrencilerini kendi çocuğu gibi okutan öğretmenlerin yüzde 90’ından fazlası çocuklarının eğitim masrafları karşısında çaresiz durumda. Öğretmenlerin yüzde 97’si köyüne ve ailesinin yazlığına gitmek dışında bir tatil bilmiyor”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir