Dune 2, beklenenden daha erken izleyici ile buluşacak

Dune 2, beklenenden daha erken izleyici ile buluşacak

Dune: Çöl Gezegeni ile 2021’e damga vuran filmin devamı için çalışmalar çoktan başlamıştı. Devam filminin 17 Kasım 2023’te vizyona girmesi planlanırken iki hafta öne alındı.

Yönetmen Denis Villeneuve’nin bilim kurgu destanının merakla beklenen devam filminin 17 Kasım 2023 yerine 3 Kasım 2023’te vizyona gireceği açıklandı.

Villeneuve; Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Florence Pugh, Austin gibi yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuyla “Dune: Part Two”yu yönetmek için geri dönüyor.

Senaryoyu Villeneuve, Jon Spaihts ve Eric Roth kaleme aldı.

Villeneuve’nin ilk “Dune” filmi Ekim 2021’de vizyona girmiş ve altı dalda Oscar kazanmanın yanı sıra dünya çapında gişede 400 milyon doların üzerinde hasılat elde etmişti. “Dune: Part Two”, 1965 tarihli romanın ikinci yarısını kapsayacak. Yeni karakterler arasında Prenses Irulan (Florence Pugh), Harkonnen varisi Feyd-Rautha (Austin Butler), Shaddam IV (Christopher Walken) ve Lady Margot (Léa Seydoux) yer alacak.

Villeneuve, ikinci filmi üstlense de 2021’de Toronto Film Festivali’nde Variety’e bir devam filminin kendisi için çılgın bir oyun alanı olacağını söylemişti.

Dune’un devam filmi için çekimlere 18 Temmuz’da başlandı.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir