DP’li Enginyurt’tan Erdoğan’a: Sen niye Ferhat’sın da biz Şirin oluyoruz

DP’li Enginyurt’tan Erdoğan’a: Sen niye Ferhat’sın da biz Şirin oluyoruz

DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “Biz Ferhat’ız, millet de Şirin, Ferhat nasıl dağları delip geçtiyse biz de dağları delip geçeceğiz” sözlerine tepki göstererek “Sen niye Ferhat’sın da biz Şirin oluyoruz abi. Ne istiyorsun bizden?” dedi.

Sözcü’nün haberine göre, DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt partisinin Afyon İl Kongresi’nde konuştu. Enginyurt, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza için, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı, “İmamoğlu ceza aldı diye algı yaratıyorlar, benim durumum onun durumuna benzemiyor” diyor. Benzemiyor zaten, Allah da benzetmesin sizi birbirinize. “Şimdi o hakaret etti, ondan ceza aldı” diyor. Ekrem İmamoğlu, Süleyman’a dedi de YSK başkanı üstüne alındı. Bu memlekette “Ahmak” diyene ceza verip, “Sürtük, çürük, çamur, zillet, ahlaksız” diyeni görmeyen adalete yazıklar olsun.

“Zaten her kötülüğü Bay Kemal yapıyor”

İktidarın sürekli muhalefeti suçladığını da belirten Enginyurt şöyle devam etti:

“Zaten her kötülüğü Bay Kemal yapıyor, en son da Japonya’da tsunami yarattı. Bizimle kafa bulan bir Cumhurbaşkanımız var. Şubat ayında doğalgaza indirim yapacakmış. Aralıkta, ocakta soğuktan donup ölmezsek, şubat ayında indirimli gaza kavuşacağız, hayırlı uğurlu olsun. Cumhurbaşkanı geçen gün de diyor ki “Ben Ferhat, siz Şirin”… Sen niye Ferhat’sın da biz Şirin oluyoruz abi. Ne istiyorsun bizden?”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir