Doktor sağlık müdürlüğüne başvurdu, can güvenliği için kurşun geçirmez yelek, miğfer, biber gazı ve silah istedi

Doktor sağlık müdürlüğüne başvurdu, can güvenliği için kurşun geçirmez yelek, miğfer, biber gazı ve silah istedi

Görevdeyken can güvenliğinin olmadığını düşünen doktor Sağlık Müdürlüğü’ne başvurdu, kendisini koruyabilmek ve saldırganı etkisiz hale getirebilmek için bu teçhizatları talep etti.

Konya Şehir Hastanesinde görevli kardiyolog Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesi, şiddet tehdidiyle görevlerini yapan sağlık çalışanlarını iyice tedirgin etti.  Doktor E. Ş., Sağlık İl Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak, görevde kullanmak üzere, kurşun geçirmez yelek ve miğfer, biber gazı, elektro şok cihazı ve saldırgana karşı nefsi müdafaa için silah istedi.

Sözcü gazetesinden Latif Demirci’nin haberine göre,  E.Ş., dilekçesinde şunları söyledi:

“Onkoloji, bilindiği üzere kanser hastalığı ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Kanser tedavisi verdiğimiz hiçbir hastaya iyileşme garantisi verememekteyiz. Bu süreçte, ‘benim yakınımı iyileştiremedin, verdiğin tedavi yüzünden hastamı kaybettim’ diyen biri veya bir ruh hastası tarafından öldürülme riski taşımaktayım.” Korunmak için teçhizat talep eden E.Ş., olası bir silahlı saldırıya karşı hayati organlarını korumak için ‘kurşun geçirmez bir miğfer ve yelek’ istedi. Saldırganı etkisiz hale getirmek için biber gazı ve elektro şok cihazı talep eden doktor, “Olası silahlı bir saldırı durumunda nefsi müdafaa gereği saldırgana karşı koyabilmek için bir adet ‘silah’ istiyorum”

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.