DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu’ndan 609 gündür ‘Adalet Nöbeti’ tutan Şenyaşar ailesine ziyaret

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu’ndan 609 gündür ‘Adalet Nöbeti’ tutan Şenyaşar ailesine ziyaret

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Şanlıurfa Adliyesi’nin önünde tutukları ‘Adalet Nöbeti’ 609 gününe giren Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ı ziyaret etti. Çerkezoğlu, “Ailenin adalet, hak ve hukuk talebi, aynı zamanda bu ülkenin geleceğine dönük bir taleptir” dedi. 

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde, 2018 yılında, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınlarının saldırısı sonucu ailesinden 3 kişiyi kaybeden Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Şanlıurfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 609 gününde.  

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, ‘Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Adalet yazılı dövizlerle karşılanan heyet adına Arzu Çerkezoğlu konuştu. Ailenin verdiği mücadelenin önemine değinen Çerkezoğlu, “Bu mücadele Türkiye’nin içinden geçtiği süreci çok iyi anlatıyor. Burada yaşanan bir vahşetin, bir katliamın sonrasında yaşanan sürece bütün Türkiye tanık. Bu süreçte uğradıkları haksızlık ve hukuksuzluk karşısında Emine Şenyaşar’ın ve ailesinin direnişi, adalet, hak ve hukuk talebi aynı zamanda bu ülkenin geleceğine dönük bir taleptir. İşçi sınıfı olarak, DİSK olarak her zaman şunu söylüyoruz; demokrasi olmadan, adalet olmadan emeğin hakları olmaz. Demokrasi ve adalet işçinin ekmeğidir diyoruz. Biliyoruz ki emeğin hakları olmadan da demokrasi ve adalet olmaz” diye belirtti.  

Çerkezoğlu’nun ardından konuşan Ferit Şenyaşar, 2 yıldır adalet mücadelesi verdiklerini hatırlattı. Taleplerinin insani olduğunu söyleyen Şenyaşar, “Mevcut yasaların uygulanması dışında bir şey istemiyoruz” dedi. İsim vermeden AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’a atıfta bulunan Şenyaşar, “A haber’e çıkıp ailemize iftira atanlar gelsinler burada cumhuriyet savcıları var. Ellerinde delil, belgeleri varsa iktidarın emrinde olan savcılar var, onlara versin ve gereği yapılsın. Hastanede bir katliam yapılmıştır, dava açılmıştır ama hastane görüntüleri halen bizle paylaşılmıyor. Yarın öbür gün bu kayıtlar ortaya çıkacak ve kimin ‘terörist’ olduğunu bütün dünya izleyecek” diyerek DİSK’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

 

 

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir