Devlet Su İşleri personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler?

Devlet Su İşleri personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler?

Kamu kurumları İŞKUR üzerinden personel alımına devam ediyor. Devlet Su İşleri de İŞKUR üzerinden en az lise mezunu olarak istihdam sağlayacak. Devlet Su İşleri (DSİ) İŞKUR üzerinden personel alımı duyurusunun ardından konu gündemde yer aldı. Yayımlanan ilanda puantör kadrosunda 5 daimi işçi alımı gerçekleştirilecek. Devlet Su İşleri personel alımı için 4 tanesinin engelli, 1 tanesinin de terör mağduru kadrosu olacağı açıklandı. Başvuru yapmak isteyen adaylar, Devlet Su İşleri personel alımı hakkında detayları araştırmaya başladı. Peki, Devlet Su İşleri personel alımı ne zaman yapılacak, başvuru şartları neler?

Devlet Su İşleri personel alımı ne zaman yapılacak?

Başvurular İŞKUR üzerinden online bir şekilde gerçekleştirilecek. 19 Eylül tarihinde başlayan başvurular, 23 Eylül tarihinde sona erecek.

Devlet Su İşleri personel alımı başvuru şartları neler?

Yapılan açıklamaya göre:

1-Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış

2-T.C. vatandaşı olmak.

3-Askerlikle ilişiği olmamak (fiilen yapmış, muaf veya tecilli olmak).

4-Alım il düzeyinde karşılanacak olup, Samsun ilinde ikamet eden kişiler başvuruda bulunabilecektir. Adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. Başvuru süresi içerisinde ikametini Samsun’a taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

5-Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

6-Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

7- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

8-Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

9-İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

10-Açık iş pozisyonları için sınav yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanacak adaylar Noter huzurunda kura çekimiyle belirlenecektir.

Samsun İş Kurumu tarafından Bölge Müdürlüğüne gönderilen listede bilgileri bulunan başvuru sahiplerinin tamamının yer alacağı listelerden açık işgücü sayısının 4 katı asil aday, 4 katı yedek aday kura sonucu belirlenecektir.

11-Sınav tarih, saat ve yeri daha sonra DSİ 7. Bölge Müdürlüğü resmi internet sayfasında (bolge07.dsi.gov.tr) tebliğ mahiyetinde duyurulacak, adayların adresine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Engelli Kadrosu İçin:

31 yaşından gün almamış olmak

Lise ve dengi okul mezunu olmak

Eski Hükümlü/Terör Mağduru Kadrosu İçin:

36 yaşından gün almamış olmak

En az lise en fazla lisans mezunu olmak”

DEVLET SU İŞLERİ PERSONEL ALIMI

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.