Detroit Pistons Orlando Magic maçındaki olaylar nedeniyle 11 oyuncuya ceza verildi

Detroit Pistons Orlando Magic maçındaki olaylar nedeniyle 11 oyuncuya ceza verildi

Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) Detroit Pistons’ın Orlando Magic’i 121-101 yendiği dünkü karşılaşmada basketbolcular arasında yaşanan olaylar nedeniyle 11 oyuncuya maç ve maaş cezası verildi.

NBA’den yapılan açıklamaya göre, Detroit Pistons’ın oyun kurucusu Killian Hayes’e saha içi münakaşadaki rolü nedeniyle 3 maç ve maaş cezası, Orlando Magic pivotu Moritz Wagner’e 2 maç ve maaş cezası, Pistons oyun kurucusu Hamidou Diallo’ya 1 maç ve maaş cezası verildi.

Ayrıca Magic oyuncularından Cole Anthony, R.J. Hampton, Gary Harris, Kevon Harris, Amiral Schofield, Franz Wagner, Mo Bamba ve Wendell Carter, saha içindeki tartışma sırasında yedek kulübesinden çıktıkları için maaşsız birer maç ceza aldı.

NE OLMUŞTU?

Detroit Pistons ile Orlando Magic arasında oynanan maçta olaylar, Franz Wagner’in Killian Hayes’i Pistons yedek kulübesine iterek sportmenlik dışı bir hareket yapmasıyla başlamıştı. Franz Wagner’in başının arkasına yumruk atarak tartışmayı tırmandıran ve teknik faul alan Killian Hayes, oyundan atılmıştı. (AA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir