Destici: Dünyada da hayat pahalılaştı Türkiye’de de ama dünyada 1 pahalılaşırken bizde 2 pahalılaştı çünkü döviz arttı

Destici: Dünyada da hayat pahalılaştı Türkiye’de de ama dünyada 1 pahalılaşırken bizde 2 pahalılaştı çünkü döviz arttı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Özellikle pandemi süreci, sonra Rusya-Ukrayna savaşı, tedarik zincirindeki aksamalar, fiyatların artması bütün bunlarla dünyada da Türkiye’de de enflasyon yükseldi. Dünyada da hayat pahalılaştı Türkiye’de de ama dünyada 1 pahalılaşırken bizde 2 pahalılaştı çünkü döviz arttı” dedi. 

Destici, partisinin Malatya İl Başkanlığı tarafından Nikah Sarayı’nda düzenlenen programda, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla buluştu.

Burada konuşan Destici, sivil toplum örgütlerinin demokrasi için çok önemli ve kıymetli olduğunu belirtti.

Destici, ” ifadelerini kullandı.

 “Bu milletin şerefli hiçbir evladı demez”

Türkiye’de “bazı meslek kuruluşlarının ele geçirildiğini” ifade eden Destici, şöyle devam etti:

“Kim tarafından, aşırı sol gruplar, PKK’nın siyasi uzantıları, vatan, devlet, millet ve din düşmanları tarafından. Eğer bir şahıs kadın veya erkek olsun, eğer devlet, vatan, asker, ordu düşmanı olmazsa çıkar da PKK ağzıyla TSK kimyasal silah kullandı der mi? Demez. Bu milletin şerefli hiçbir evladı demez. Devletinin varlığına sahip çıkan, ülkenin bütünlüğünü savunan, vatanın bölünmez bütünlüğünden yana olan hiçbir şerefli Türk vatandaşı ister Kürt ister Türkmen, Alevi ister Sünni ister Arap ister Çerkez ister Boşnak olsun bunu demez. Bunu hainler der bunu hainlerin yoldaşları der. İşte çıktı geçtiğimiz günlerde Tabipler Birliğinin Başkanı ‘TSK Suriye’nin kuzeyinde, terörle mücadelesinde kimyasal silah kullanıyor’ diye büyük bir iftira etti. Hemen CHP’nin o mimli milletvekili var Sezgin Tanrıkulu o da aynısı söyledi. Bir kere böyle bir şey yok. TSK açıkladı ki benim envanterimde böyle bir silah yok. Sonra kahraman Türk ordusunun orada 10-15 teröristi imha etmek için kimyasal silaha ihtiyacı yok ki bizim kahraman Mehmetçiğimiz var, özel yetiştirilmiş komandolarımız, özel harekatımız var onlar zaten icabına bakar o da yetmezse İHA’larımız, SİHA’larımız var. Onlar İHA’lardan SİHA’lardan da rahatsız. Çıktı CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı dedi ki Türkiye neden İHA, SİHA, savaş uçağı, bomba yapıyor. Sen niye rahatsızsın kardeşim? Sen kimin tarafındasın, sen Yunan’ın mı PKK’nın mı ABD’nin mi tarafında mısın? ABD PKK’ya her türlü silahı veriyor, Yunanistan’a üstleri kuruyor bu beyefendi onlara hiçbir şey demiyor ama Türkiye kendi silahlarını üretince beyefendi bundan rahatsızlık duyuyor. İstediğin kadar rahatsız ol evet İHA’larımızı, SİHA’larımız, akıllı bombalarımızı, balistik füzelerimizi yaptık.”

“Bunların artık hegemonyalarına son vereceğiz”

TSK’ya iftira atıldığında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetiminden hiçbir ses duymadıklarını aktaran Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“6’lı masadaki arkadaşlarından da duymadık ama savcılık soruşturma başlatıp hakim tutuklama kararı verip cezaevine gönderince bunlar seslerini yükselttiler. Efendim nasıl olurmuş da Türk Tabipler Bİrliği Başkanı tutuklanırmış. Vallahi Türk Tabipler Birliği Başkanı değil feriştahı olsun kim Türk Silahlı Kuvvetlerine, Türk devletine, Türk milletine iftira atarsa elbette hukuk onun gereğini yapar. Zaten yapmazsa yanlış olur.”

Cumhur İttifakı olarak bu meslek kuruluşlarıyla ilgili de bir düzenleme hazırlığı içerisinde olduklarını aktaran Destici, bunların hegemonyalarına artık son vereceklerini belirtti.

Bu meslek kuruluşlarını aşırı sol grupların, PKK’nın, HDP’nin, diğer terör örgütlerinden kurtaracaklarını aktaran Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“CHP’nin ve HDP’nin arka bahçesi olmaktan da çıkartacağız. Bir kere Türk devletine, Türk milletine, Türk ordusuna hareket eden hiçbir kişi, kuruluş ya da STK Türk ismini kullanamaz kardeşim. Hem Türk ismini kullanacaksın ondan sonra da Türk devletine, milletine, kahraman Türk ordusuna hakaret edeceksin. Bir de bunlar milletin parasını alıyorlar. Hem milletine, devletine, ülkesine, askerine hakaret ediyor bir de üye yapacağım diye para alıyor dolayısıyla da büyük bir refah ve zenginlik içinde yaşıyorlar. Şimdi bu üyelik aidatları ve zorunlulukları da kaldırılacak, gerekiyorsa ikinci şubeler, gerekiyorsa nispi seçim sistemine geçilecek ve bunlardan Türkiye kurtarılacak. Biz bunları yapmak zorundayız.”

 “Heveslerini kursaklarında bırakmak için çok çalışacağız”

Türkiye’nin terörle mücadelesinin devam ettiğini, askerin, polisin üzerine düşeni yaptığını anlatan Destici, şöyle konuştu:

“Pireye kızıp yorgan yakamayız”

Destici, başta savunma sanayi olmak üzere tüm alanlarda devletin ve hükümetin çok önemli adımlar attığını ve bunları devam ettirdiğini anlattı. Bu sürecin devam etmesi için 2023 seçiminin çok önemli olduğuna işaret eden Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Birtakım kırgınlıklar, kızgınlıklar, haksızlıklar oluyor biz de görüyor ve söylüyoruz. Elbette olmaması lazım. Biz gördüğümüz her yanlışı önlemeye çalışıyoruz. Her haksızlığı, hukuksuzluğu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Biz doğru kimden gelirse gelsin onu destekleriz yanlışı da kim yaparsa bu yanlıştır deriz ve karşısında dururuz. Aynı şekilde siyasetimize devam ediyoruz ama pireye kızıp yorgan yakamayız. Ekonomide zorluklarımız var. Özellikle pandemi süreci, sonra Rusya-Ukrayna savaşı, tedarik zincirindeki aksamalar, fiyatların artması bütün bunlarla dünyada da Türkiye’de de enflasyon yükseldi. Dünyada da hayat pahalılaştı Türkiye’de de ama dünyada 1 pahalılaşırken bizde 2 pahalılaştı çünkü döviz arttı. Ağır maliyetlerle karşı karşıya kaldık bunların farkındayız ama hükümet, devlet, ittifak şunu yaptı. Bir kere hiçbir vatandaşımızı özellikle ücretli kesimlerimizi enflasyona ezdirmedi, asgari ücretliye de emekliye de kamuda çalışan işçi ve memura da hep asgari ücretin üstünde zamlar, artışlar verildi. Bunlar yeterli değil biz bunları söylüyoruz bu millet daha iyisini hak ediyor.”

Destici, devlet olmazsa hiçbir şeyin olmayacağını aktararak, “” diye konuştu. (AA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir