Destici: Bizden olan birisi LGBT’yi savunabilir mi; bunu savunan, nasıl benim Müslüman kardeşimin temsilcisi olabilir! 

Destici: Bizden olan birisi LGBT’yi savunabilir mi; bunu savunan, nasıl benim Müslüman kardeşimin temsilcisi olabilir! 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, dedi. 

Program ve açılışlara katılmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gelen Destici, “Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı, Alevi’si, Sunni’si hepimiz bir milletin evladıyız. Bunu kimsenin de bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Bugün burada da bunun bin nişanesini görmüş olduk” diye konuştu.

Selahattin Eyyubi Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda ‘Yüksekova buluşması ve katılım’ programına katılan Destici, yaptığı konuşmada, bu bölgede devletin, milletin yüzlerce şehit verdiğini, binlerce insanın kaybedildiğini söyledi.

“Kardeşliğimizi kimsenin bozmasına fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz”

Destici, şöyle devam etti:

“Bizim mücadele ettiğimiz terörle birlikte siyasi bölücülerdir”

Mesele ideoloji değildir. İdeolojiler gelir, geçer. Bunlar ayrışma aracıdır. Bizim mücadele ettiğimiz terörle birlikte siyasi bölücülerdir. Allah’a hamdolsun. İnsanımız Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı ile bugüne kadar buna müsaade etmedi, bundan sonra da müsaade etmeyeceğine yürekten inanıyorum. Bu salonu dolduran kardeşlerim bunun ispatıdır. Başta bölgemiz olmak üzere tüm Türkiye’de yaşayan kardeşlerimize soruyorum. Kim 7-8 sene öncesine dönmek ister, kim huzursuzluk ister, kim ölüm ister, kim kan ister, kim gözyaşı ister? Ancak ve ancak Emperyalistlerin uşağı teröristler ister, Emperyalistler ister. Ne için ister Emperyalistler? Sömürmek için ister.”

“Bizi de terör ve terör örgütleri eliyle terbiye etmeye çalışıyorlar”

Bizi de terör ve terör örgütleri aracılığı ya da eliyle terbiye etmeye, hizaya getirmeye ve istediklerini kabul ettirmeye çalışıyorlar. Ama bu büyük Türk milleti Kürt’ü, Türkmen’i, Çerkez’i, Arap’ı, Laz’ı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşları bugüne kadar buna izin vermedi, bundan sonra da sizlerin desteğiyle asla ve kata izin vermeyeceğiz.

“Eğer bir yerde huzur ve mutluluk arıyorsan, orada önce güven olacak”

Eğer bir yerde huzur ve mutluluk arıyorsan önce orada güven olacak, barış, kardeşlik olacak. İşte biz bunları savunuyoruz. Terör nedeniyle bölge insanı dahi bölgeye yatırım yapmak istemiyordu. Çünkü şantiyeleri basılıyordu, dağlarda hayvan sürülerini telef ediyorlardı, kaçırıyorlardı, ekinleri yakıyorlardı. Şimdi huzur, güven, barış var. Şimdi herkes rahatlıkla esnaflığını yapıyor. Şimdi herkes rahatlıkla dağlarda hayvan yetiştiriyor, tarımını, ticaretini yapıyor, enerji üretiyor, fabrikasını, dükkanını açıyor. Onun için biz bunu kalıcı hale getirmek zorundayız.

“Dinimizle ilgilerinin olmadığını biliyoruz”

(AA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir