Haber Buketi

Depremde ölen öğretmen sayısını bilmiyorlarmış!

Depremde ölen öğretmen sayısını bilmiyorlarmış!

Online İSG Eğitimi

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde ağır yıkıma yol açan depremlerde hangi ilde kaç öğretmenin vefat ettiği sorusunun cevabı aranıyor. Uzman Eğitimci Maksut Balmuk, “Cumhurbaşkanlığına resmi başvuruyla sordum. Sayısal bilgi vermeyen bakanlık, ‘Bu bilgiler görev alanımızda olmadığı gibi vefat eden öğretmen sayısı hakkında da bilgimiz yok’ diyor. MEB’in gerçekten bu bilgiye sahip olmadığını bir öğretmen olarak düşünmek dahi istemiyorum” diye konuştu.

depremde olen ogretmen sayisini bilmiyorlarmis 0 mLtWwIW5

Maksut Balmuk

“ÖĞRENCİLERİNE SORUN”

‘Hayatını kaybeden öğretmen sayımız ve illere göre dağılımı nedir?’ sorusuna cevap arayan Balmuk, “Depremde ölen öğretmenlerimizin bilgileri eğer ellerinde var ve gizliyorlarsa, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’na aykırı hareket edilip, devlet ciddiyeti ayaklar altına alınıyor demektir. Ölen öğretmenlerimizin sayısını eğer bakanlık bilmiyorsa, gözü yaşlı öğrencilerine sorsun” diye tepki gösterdi.

Ölen öğretmenlerin sayısı 500’ü geçti

Depremde 500’ün üzerinde öğretmenin hayatını kaybettiği düşünülürken, yalnızca Şanlıurfa ve Adıyaman MEM ölen öğretmen sayısını açıkladı. İlk 10 günün verilerine göre; Adıyaman’da 106 öğretmen, 1 ilçe milli eğitim müdürü, 10 okul idarecisi ve 33 personelle birlikte 150 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa’da ise 16 öğretmen öldü. Bu illerde de son durum bilinmiyor.

NOT DEFTERİ

– Deprem bölgesinde görev yapan 1080 öğretmen başka illere tayin edildi.

– Depremden etkilenen öğretmenlerin tayin süresi 17 Mart’a kadar uzatıldı.

– Depremden etkilenen 242 bin 904 öğrenci, okul kaydını başka illere aldırdı.

İyi Partiİyi Parti

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir