Defne Joy Foster’ın annesi, Hıncal Uluç’un ölümü sonrası konuştu: Defne onu kapıda bekliyor, kızımı bir kez daha öldürmüştü

Defne Joy Foster’ın annesi, Hıncal Uluç’un ölümü sonrası konuştu: Defne onu kapıda bekliyor, kızımı bir kez daha öldürmüştü

Dün hayatını kaybeden 83 yaşındaki gazeteci Hıncal Uluç’un 2011 yılında “Su testisi su yolunda kırıldı” dediği oyuncu Defne Joy Foster’ın annesi, “Defne onu kapıda bekliyor” yorumunu yaptı. 

Bir süredir tedavi gören gazeteci Hıncal Uluç, dün hayatını kaybetti. Uluç’un ölümünün ardından; 2011 yılında Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybeden Defne Joy Foster için, “Su testisi, su yolunda kırıldı” demesi yeniden gündeme geldi.

Annesi Hatice Foster, konuyla ilgili olarak gazeteci Mustafa Hoş‘a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Defne onu kapıda bekliyor. zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca ‘Kötü biriydi’ diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum.”

Uluç, tepki çeken yazısında, “Ölmüş.. Allah rahmet eylesin.. Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin… Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne ‘Rol model’ diye koymaya kalkmasın… Defne’nin ölümü tipik bir ‘su testisi su yolunda kırıldı’ olayıdır.” demişti. 

Uluç, 2020 yılında konunun kendisine sorulması üzerine, “Sadece son cümlesine, yazmasam daha iyi olurdu; su testisi su yolunda kırıldı demeseydim… Geri kalan her satırının altına her gün imzamı atarım” demişti. 


  • TIKLAYIN – Hıncal Uluç hayatını kaybetti
  • Mehmet Y. Yılmaz yazdı: “Hıncal’ın Yeri” artık hep kapalı
  • TIKLAYIN – Ertuğrul Özkök: Kırmızı Pazartesi, Hıncal Uluç’u kim öldürdü?
  • TIKLAYIN – Fazıl Say: Hıncal Uluç’la son 12 yıldır kavgalıydım, görüşmezdim; ölmüş birine linç yakışmaz
  • TIKLAYIN – Ahmet Hakan: Hıncal Uluç, bir iki tepki çeken yazısıyla özetlenebilecek ve üzeri çizilip atılacak biri değildir

    TIKLAYIN – Hıncal Uluç’tan Defne Joy Foster itirafı: ‘Su testisi su yolunda kırıldı’ dediğime pişmanım

  • TIKLAYIN – Defne Joy Foster soruşturmasına ikinci kez takipsizlik kararı

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir