Haber Buketi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz iktidara giden yolu Kandil’de arayanlara kırmızı kart göstermiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimiz iktidara giden yolu Kandil’de arayanlara kırmızı kart göstermiştir

Online İSG Eğitimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören’de ‘Sivil Toplum Kuruluşları ve Muhtarlar Buluşması’nda konuştu.

Erdoğan, ”Keçiören, Pazar’a hazır mı? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Çalmadık kapı bırakmıyoruz değil mi? Gümbür gümbür pazara var mıyız gençler? Size inanıyorum ve sizi seviyorum Bay bay Kemal’e pazar günü gereken dersi vereceksiniz. Siz 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na yönelik muhabbetinizi bir kez daha ortaya koydunuz. Siz 53’ü aşan oy oranıyla mecliste Bay Bay Kemal’in bütün hesabını alt üst ettiniz” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Sevgili Ankaralılar, saygıdeğer gençler, sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli temsilcileri, aziz vatandaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Buradan caddeleri, sokakları ve haneleri ile tüm Keçiören’i selamlıyorum. Ankaralı tüm kardeşlerime selam ve saygılarımı gönderiyorum. Sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

Gün oldu beraber zorluklara göğüs gerdik. Gün oldu güzel haberlere beraber sevindik, aynı cenazeye omuz verdik. 12 sene acısı ile tatlısı ile güzel günler geçirdik. Keçiörenli komşularımız ile bağlarımızı koparmadık. Keçiören de bizi asla yalnız bırakmadı. Kardeşlerimizi duaları ile zaten yanımızdaydı. Seçimlerde özellikle Keçiörenli kardeşlerimiz yanımızda dik durdu. Seçimlerde Keçiörenli kardeşlerimden her zaman o dik duruşu gördük. Şimdi de inşallah pazar gününe aynı dik duruşla hazırlandığını görüyorum.

Keçiören, Pazar’a hazır mı? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Çalmadık kapı bırakmıyoruz değil mi? Gümbür gümbür pazara var mıyız gençler? Size inanıyorum ve sizi seviyorum Bay bay Kemal’e pazar günü gereken dersi vereceksiniz. Siz 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na yönelik muhabbetinizi bir kez daha ortaya koydunuz. Siz 53’ü aşan oy oranıyla mecliste Bay Bay Kemal’in bütün hesabını alt üst ettiniz.

Malatya’da 50 bin kişiye hitap ettim. İnanıyorum ki açık havada yapsaydık en az bir 50-60 bin toplardık.

Şu anda 323 milletvekili ile Cumhur İttifakı parlamentoda bir zemin oluşturdu yani yasama organı olarak biz varız. Pazar günü Ankara sandıklara dolacak, hesapları altüst edecek.

4 gün sonra yeniden seçim var. Pazar günü için oy verme dışında hiçbir plan yapmayacağız. Pazar erkenden sandıklara giderek oyumuzu kullanacağız irademizi göstereceğiz. Rehavete kapılmak yok zafer sarhoşluğuna girmek yok. Olmazsa olmaz sandık ve sandıkta da Allah’ın izniyle zafere yürüyeceğiz.

28 Mayıs’ta bizim rakibimiz asla CHP Genel Başkanı değildir en büyük rakibimiz rehavettir zaten öndeyiz nasıl olsa kazanırız duygusuna kapılmaktır.

14 Mayıs’ta aynı zamanda pek çok algı balonunun patlamasına şahitlik ettik. Diktatör 2. tura kalır mı ya? Diktatör işini birinci turda bitirir hem de yüzde 90’larla bitirir. Biz diktatörlüğe değil milletimizin gönlünü kazanmaya hasretiz. Biz dergi kapaklarından millete ayar verilmeyeceğini tüm dünyaya gösterdik.

Daha sandıkların 10’da 1’i dahi açılmadan CHP Genel Başkanı’nı cumhurbaşkanı ilan ettiler. ‘Öndeyiz kazanıyoruz.’ diyerek seçmenlerini kandırmayı denediler. Şimdi çıkmışlar bir de ‘Kandırdıysak CHP’lileri kandırdık bundan size ne?’ diyorlar. Çamura yatarak paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Biz bize oy vermese de CHP’li vatandaşlarımızın böyle aşağılanmasını kabul etmiyoruz. Her seçim öncesinde CHP’li seçmene istemedikleri adayın bizzat genel başkanları tarafından tıpış tıpış oy vereceksiniz denilerek dayatılmasını kabul etmiyoruz. Böyle siyset olmaz, yapılmaz.

’14 Mayıs’ta milletten sandıktan tokadı yiyene kadar Kandil’den gelen destek açıklamalarını alkışlarla karşıladılar’

Bay Bay Kemal senin o teröristleden ne farkın var? Onlar sana destek veriyorlar sen kalkıp da sizin desteğinize ihtiyacım yok diyemiyorsun. Çünkü oradan gelen destek senin için bal kaymak. Öbürü Gazi Mustafa Kemal’e saldırıyor ‘İt sürüleri.’ diyor. Bu da HDP’li. Hani neredesin Bay Bay Kemal. En ufak bir şey söyleyemiyorsun. Söylemez. Soruyorum size tüm bu rezilliklerle ilgili şimdiye kadar masadan bir itiraz duydunuz mu? Gittiler bunlarla kana kan intikam intikam çağrıları altında Van’da ortak miting yaptılar. ‘Selo’nun ne günahı var? Kavala’nın ne günahı var?’ diyor. Kavala Gezi olaylarını mimarı, Selo da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan terörist. Şimdi çıkaracağım onu diyor Bay Bay Kemal. Milletim bunlara gereken dersi pazar günü sandıkta verecektir.

14 Mayıs’ta milletten sandıktan tokadı yiyene kadar Kandil’den gelen destek açıklamalarını alkışlarla karşıladılar. Bay Bay Kemal sen ne zaman milliyetçi oldun? Bunlar böyle akşam başka sabah başka. Pazar günü bunlara bir siyaset mezarı yapalım. Bunların her işleri gibi vatanperverlikleri de milliyetçilikleri de maske. Ama benim milletim bunu yutmaz. Hiç kimsenin mezhebi ile kılıf kıyafeti ile asla ilgilenmedik. 28 Mayıs’ın muhalefette de bir değişime vesile olacağına inanıyorum.”

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir