CHP’li Yücel: Tek adam rejiminin faturasını asla siz ödemek zorunda değilsiniz; bu ucube sistemden kurtulmak sizin elinizde

CHP’li Yücel: Tek adam rejiminin faturasını asla siz ödemek zorunda değilsiniz; bu ucube sistemden kurtulmak sizin elinizde

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek hükümeti eleştirdi. Yücel, “Yıllardır süren hayat mücadelesi, AKP iktidarının son döneminde hayatta kalma mücadelesine dönüşmüş durumda. Bu hayat pahalılığı kader değil. Tek adam rejiminin faturasını asla siz ödemek zorunda değilsiniz” dedi.

Deniz Yücel, bugün sosyal medya hesabında videolu bir açıklama yaparak ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘yu eleştiren Yücel, şunları söyledi:

“Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun güvenlik makalesi bile okumamış olan güvenlikten sorumlu bakanı Soylu, ana muhalefet partisi genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu‘na küfürle, iftirayla, hakaretle laf yetiştirmeye çalışırken kış ayları da dertleriyle birlikte gelmeye başladı. Kiradan yüksek elektrik faturaları, önümüzdeki aydan itibaren doğal gaz faturalarıyla yarışmaya başlayacak. Çareyi kömürde bulan vatandaşlarımız, bir aylık asgari ücretle yarım ton kömür alındığını görünce ne yapacaklarını şaşırdılar. Çarşıya pazara giderken çocuklarını yanında götüremeyen aileler, çocuklarının isteklerini yerine getirememekten şikayetçi. 

“Bu hayat pahalılığı kader değil”

Kantin fiyatları el yakıyor. Özellikle son dönemde ilk ve orta öğretim öğrencilerinde ciddi bir beslenme problemi ortaya çıkmış durumda. Bir kilo peynir, bir kilo kırmızı et fiyatını geçmiş durumda. Bundan en fazla etkilenen, yine vatandaşlarımız oluyor. Süt ve süt ürünlerine, et ve et ürünlerine ulaşamaz hale gelmiş durumdalar. Yıllardır süren hayat mücadelesi, AKP iktidarının son döneminde hayatta kalma mücadelesine dönüşmüş durumda. Bu hayat pahalılığı kader değil. Tek adam rejiminin faturasını asla siz ödemek zorunda değilsiniz. İlk seçimlerde bu hayat pahalılığından da ucube sistemden kurtulmak da sizlerin ellerinizde. Oy verin ki değişsin. Oy verin ki mutlu, huzurlu, bereketli ve özlediğimiz Türkiye yeniden geri gelsin.” (ANKA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir