CHP’li Tanal, AKP milletvekili Arvas’ın danışmanını TBMM Başkanlığı’na şikâyet etti

CHP’li Tanal, AKP milletvekili Arvas’ın danışmanını TBMM Başkanlığı’na şikâyet etti

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Van Edremit Belediyesi’yle ilgili açıklamalarından dolayı kendisine sosyal medyada  hakaret eden AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın danışmanı Erol Baykara’yı TBMM Başkanlığı’na şikâyet etti. Tanal, AKP’li Arvas’a da “TBMM’de çalışan danışmanını bana karşı trol olarak kullanmaya utanmıyor musun?” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Tanal, AKP’li danışmanı TBMM Başkanlığı’na şikâyet etti

CHP’li Tanal, Twitter’daki 4 ayrı paylaşımında kendisine hakaret ettiğini belirttiği AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın Meclis’teki birinci danışmanı Erol Baykara’ya ilişkin TBMM Başkanlığı’na şikâyet başvurusu yaptı.

GazeteduvaR’da yer alan habere göre, Tanal, şikâyet dilekçesinde, Milletvekilleri Hizmetleri Başkanlığı’nda birinci danışman olarak görev yapan Erol Baykara’nın, danışmanlıkta iş akdinin kurulması esnasında imzalamış olduğu TBMM Personel Hizmet Sözleşmesi’ne aykırı davrandığına dikkat çekti.

Hizmet Sözleşmesi’nin “Siyasi faaliyet yasağı” başlıklı ve içerikli “İlgili, herhangi bir siyasi partiye üye olamaz ve siyasi faaliyetlerde bulunamaz.” 13. maddesi ile “Demeç verme ve yayın yasağı” başlıklı 14. maddesini hatırlatan Tanal, “’Erol Baykara’ isimli şahsın gerek Twitter hesabında yazılan açıklamalar, gerek şahsıma ait tweeti alıntılayarak hakaret söylemi içeren paylaşımından anlaşılacağı üzere, açıklanan madde hükümlerine aykırı davrandığı aşikârdır” dedi. Tanal TBMM Başkanlığı’ndan idari soruşturma da talep etti.

Tanal’dan AKP’li Arvas’a tepki

AK Partili Arvas’ı sosyal medya hesabından etiketleyen Tanal, “AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas, seni vekil yapan Van halkının sorunlarıyla ilgilenmiyorsun. Van için çözüm üretmiyorsun. Ben ise CHP Milletvekili olarak Van’ın sorunlarını Meclis kürsüsünden dile getirdim. Van’daki kurumların ve belediyelerin yanlışlarından, yapılan usulsüzlüklerden, yandaşa peşkeşten bahsettim. Karşımda Meclis kürsüsüne çıkıp bana cevap vermedin. Van Milletvekili sıfatıyla kendin yaptığım açıklamaya cevap vermek yerine TBMM’de çalışan danışmanını bana karşı trol olarak kullanmaya utanmıyor musun?” ifadelerini kullandı.

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir