CHP’li Salıcı, Karkamış’ta: Görünen o ki sivil yaşam, okullar hedef alınmış

CHP’li Salıcı, Karkamış’ta: Görünen o ki sivil yaşam, okullar hedef alınmış

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve CHP heyeti, roket saldırısının yapıldığı Gaziantep’in Karkamış ilçesine gitti. Salıcı, “Burada görünen o ki; sivil yaşam hedef alınmış. Okullar hedef alınmış… Neden bunun olmaması için gerekli tedbirler alınmıyor buna kafa yormak lazım” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve CHP heyeti, roket saldırısının düzenlendiği Gaziantep’in Karkamış ilçesini ziyaret etti. Burada açıklama yapan Salıcı, Karkamış’tan sonra Nizip’e geçeceklerini belirtti. Salıcı, şunları söyledi:

“Evet, şu an da Antep’in Karkamış ilçesindeyiz. Belediye başkanımız, Antep milletvekillerimiz, il başkanımız, bölgeye taziye için CHP’li arkadaşlarımız burada. Burada hayatını kaybeden Hasan Karataş isimli beş yaşındaki çocuğumuzun ailesi CHP’li. Biz buradan Nizip’e de geçeceğiz. Nizip’te de bir öğretmenimiz hayatını kaybetti. Yine burada kaybetti ama Nizip’te taziyesi oluyor. Şu anda biz burada Kocatepe Ortaöğretim Okulu’nun önündeyiz. Şu görmüş olduğunuz çukur, patlayıcının havan topu ya da roket neyse onun düştüğü yer. Okulda vermiş olduğu hasar arka tarafta görünüyor. Burada görünen o ki; sivil yaşam hedef alınmış. Okullar hedef alınmış. Bize verilen bilgiye göre, Karkamış’ta beş okul var. Üçü saldırıya uğramış. Böyle bir tablo ile karşı karşıyayız. Biz güçlü bir milletiz, bunları aşarız. Bunları aşarız ama bu saldırılar neden olabiliyor? Neden bunun olmaması için gerekli tedbirler alınmıyor buna kafa yormak lazım.”

Beş yaşındaki yeğenini saldırıda kaybeden Mahir Polat, “Başkanımız söyledi, özetledi. Biz burada yeğenimizi kaybettik. O da büyük bir ihtimalle bu okulu hedef alan havan topunun ya da roket neyse onun sapması sonucu evlerine düşüyor. Burada bir anaokulunu ziyaret ettik sayın başkanımla birlikte. Anaokulunun önünde hep beraber gördüğümüz bir tır vardı. O olmasa maazallah acımı çok çok daha büyük olacaktı. Tamamen sivil yaşamın, tamamen çocukların hedef alındığı, adresin çocuklar olduğu bir saldırıyla karşı karşıyayız maalesef. Milletimizin başı sağ olsun. Başkanımızın dediği gibi; biz büyük bir milletiz. Her türlü acının üstesinden gelmeyi biliriz. Tekrar böyle acılar yaşamamak için tedbir alması gerekiyor bu ülkenin. Böyle tedbirleri de alacak güçteyiz. Onların önlemlerini de başkanımız, heyetimiz yapar diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. (ANKA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir