CHP’li Özkan: Soylu itiraf etmiş oldu; ülke uyuşturucu merkezi haline gelmiş

CHP’li Özkan: Soylu itiraf etmiş oldu; ülke uyuşturucu merkezi haline gelmiş

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz” açıklamasına tepki göstererek, “Kılıçdaroğlu söylemişti, Soylu itiraf etmiş oldu; ülke uyuşturucu merkezi haline gelmiş. İstifa etmek için ne bekliyorsunuz?” dedi.

CHP Genel Başkan Başadanışmanı Tuncay Özkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz” açıklamasına tepki gösterdi.

TIKLAYIN | İçişleri Bakanı Soylu: Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Özkan, “Soylu, ‘Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını gözaltına alıyoruz’ demiş. Kılıçdaroğlu söylemişti, Soylu itiraf etmiş oldu” ifadelerini kullandı.Ülkenin uyuşturucu merkezi haline geldiğini belirten Özkan, Bakan Soylu’ya yönelik, “İstifa etmek için ne bekliyorsunuz?” dedi.

Ne olmuştu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabında, kırmızı bültenle aranan Sırp çete lideri Zeljko Bojanic’in İstanbul Sarıyer’de gözaltına alınmasını ve kaldığı villanın bahçesinde ceset aranmasına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu, “Kara para, sahibini getirir dedim. Dünyanın ne kadar mafya pisliği varsa paraları ile birlikte şehirlerimize geldi. Şimdi bahçelerde ceset araması yapılıyor. Gördükleriniz, denizde sadece bir kum tanesi. Kartellere sesleniyorum; şehirlerimizi terk edin. Sizi yok edeceğiz. Kirli paranızı alın gidin. Size kurban vereceğimiz tek bir evladımız yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bugün İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezi’nde (KGYS) yaptığı açıklamada, “Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yapıyoruz. Ortalama haftada 5 bin uyuşturucu satıcısını veya imalat yapanı gözaltına alıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımız, emniyet teşkilatımız, jandarma teşkilatımız büyük bir gayret gösteriyor” demişti.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir