CHP’li İlgezdi: TRT’ye sınavsız ve mülakatsız 4 bine yakın personel alındı

CHP’li İlgezdi: TRT’ye sınavsız ve mülakatsız 4 bine yakın personel alındı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Sayıştay’ın 2021 yılı raporuna göre,  TRT’ye sınavsız ve mülakatsız 4 bine yakın personelin alındığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Sayıştay tarafından hazırlanan 2021 KİT raporlarına göre, 4 bine yakın yeni personelin TRT’ye sınavsız bir şekilde yerleştirildiğini, şehit yakını, gazi ve engelli alımının ise sadece 28 kişi ile sınırlı kaldığını söyledi.

İktidarın, hemen hemen her kurumda yaptığı gibi devletin televizyon kanalına da yandaşlarını doldurmak için hiçbir fırsatı kaçırmadığını ifade eden İlgezdi, şöyle devam etti:

“Bunun adı kul hakkı yemek değil de nedir? Bu hangi vicdana sığmaktadır? Sözde devlet kanalı dediğimiz TRT’de yayınlanan her 10 programdan 8’i dış yapım tarafından yapılmaktadır. Kamu yayıncılığı için ayrılan bütçenin dış yapımlara aktarılmış olması bu ülkenin tüm yurttaşlarını derinden etkilemektedir. TRT’de yapılan bu sistemin adını çok net koymamız lazım aslında, bunun adı düpedüz hortumlama sistemidir. İktidara buradan bir kez daha soruyorum, binlerce personel çalıştırıp yapımları neden dış yapımlara teslim ediyorsunuz? Nerede kaldı millilik, nerede kaldı yerlilik?

Muhalefeti dayanaksız iddialarla eleştirmeye yemin etmiş konuklarla hazırlanan programlara milyonlarca bütçeler yatıran saray iktidarından TRT’yi kurtaracağız. Halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayan TRT’nin yandaş yöneticileri bilsinler ki, CHP iktidarında TRT iktidarın değil halkın televizyonu olacak. Yurttaşlarımıza söz veriyoruz.” (ANKA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir