CHP’li Gürer Bakan Yanık’a sordu: Kamu görevlilerinin AKP broşürü dağıttığı iddiaları Meclis gündeminde

CHP’li Gürer Bakan Yanık’a sordu: Kamu görevlilerinin AKP broşürü dağıttığı iddiaları Meclis gündeminde

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AKP icraatlarına yer verdiği mektubu ve çeşitli broşürlerin ASDEP personeline dağıttırıldığı iddialarıyla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Gürer, şu açıklamayı yaptı:

“MEKTUP İLE SEÇİM PROPAGANDASINI YAPMAK DEVLET ANLAYIŞI İLE ÖRTÜŞMEZ”

Köy ve kasabalarda devlet memuru eli ile dağıtılan mektup seçime yönelik bir çabadır. Devletin fakir fukaraya sağlaması gereken yardımların dahi siyasi bir amaç için kullanıldığı görülmektedir. Mutlaka ihtiyaç sahibi olana yardım sağlanmalıdır. Yoksulluğu bertaraf etmek yerine mektup ile seçim propagandasını yapmak devlet anlayışı ile örtüşmez. Devlet tüm yoksullara destek vermek zorundadır.”

Gürer, Yanık’a şu soruları yöneltti:

“Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında sosyal hizmet uzmanı olarak çalışanların Ulusal Hane Ziyareti diye proje kapsamında AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı ve iktidar icraatlar adına siyasi faaliyete yönelik bildiriler dağıtmak üzere eğitim verilerek hazırlık yapıldığı, siyasi partilerin yapması gerekenlerin memurlar eliyle yapılması için çalışmalar sağlandığı iddiaları vardır. Bakanlığın böyle bir çalışması var mıdır? ASDEP personelinin görevi AKP çalışmalarını anlatmak için mektubu kapı kapı dağıtmak mıdır?”

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.