CHP’li Aytekin: AKP’nin gözleri kapalı bakanı ‘Enflasyonun altında vatandaşı ezdirmiyoruz’ diyor, ezilmeyen sadece bakan ve saray soyluları

CHP’li Aytekin: AKP’nin gözleri kapalı bakanı ‘Enflasyonun altında vatandaşı ezdirmiyoruz’ diyor, ezilmeyen sadece bakan ve saray soyluları

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Maliye Bakanı koltuğunda oturan Nureddin Nebati, kalkmış utanmadan, sıkılmadan ‘Vatandaşı enflasyonun altında ezdirmedik’ diyor. Gözleri hâlâ kapalı olduğu için ülkenin gerçeklerini görmüyor… Akçay’da yaptığımız ziyarette girdiğimiz ikinci el eşya dükkanı sahibi ise acı bir gerçeği bize ifade etti. ‘Yeni evli çiftlerin ikinci el eşya alarak evlerini dizdiğine bolca tanık oluyoruz’ diyor. Düşünün, hayatınızı birleştiriyorsunuz, en mutlu anlarınızı yaşıyorsunuz, evinize çıkıyorsunuz ama paranız yeni eşyaları almaya yetmiyor. İkinci el eşya ile ev diziyorsunuz ve AKP’nin gözleri kapalı bakanı, ‘Enflasyonun altında vatandaşı ezdirmiyoruz’ diyor. Ezilmeyen sadece bakan ve saray soyluları” dedi.

Ensar Aytekin, hafta sonu Balıkesir’in Edremit, Sındırgı ve Altıeylül ilçelerinde esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Aytekin, ziyaretlerinin ardından bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Meclis’teki çalışmalarımızın ardından, ihmal etmediğimiz esnaf ve köy gezilerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda Balıkesir’de Altıeyül’e bağlı Ortamandıra, Dallımandıra, Aliağa, Sarıalan ve Sındırgı’ya bağlı Taşköy ve Umurlar köylerinde köylülerimizin sorunlarını yerinde gördük. Edremit Akçay’da esnaf ziyareti yaptık. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’deki üreticilerimiz de AKP’nin mağduru. Girdi maliyetleri, en büyük dertlerin başında geliyor. Üretici, ürünü üretemiyor. Süt üreticisi zaten perişan.

“Büyükşehir’in ilçe belediyesi ile çatışmasının sonucu olarak köylerimize hizmet gelmiyor”

Büyükşehir’in ilçe belediyesi ile çatışmasının sonucu olarak köylerimize hizmet gelmiyor. En basitinden yollar hâlâ yapılmamış. Balıkesir’in merkez ilçesi Altıeylül’e bağlı Alevi köyü olan Ortamandıra da ise yol hâlâ yok. Bu köy, yakın zamanda bir şehit verdi. Devlet erkanı, bizim yürüdüğümüz bu yolları yürüdü. Yol yok, çocuklar çamur içinde geziyor. ‘Hiç mi utanmadınız’ diye sormak zorundayız.

“Köylere belediye otobüsleri ulaşmıyor”

Köylere belediye otobüsleri ulaşmıyor. Konuyu ilgililere aktardıklarında, ilgililerin ‘Balıkesir’in sin köyü var, hangi birine yetişelim’ dediklerini ifade ediyorlar. Eğer durum böyleyse vahim. Yapacaksınız, yapmak için o koltuklardasınız. Vatandaş, sizi, ülke ülke seyyar pilav arabası gibi gezin diye seçmedi. Çocukları mağdur eden yine bunlar. Taşımalı sistemle köylerden öğrencileri toplayıp okullara götürüyor. Çocuk, sabah 6 buçukta kalkıyor, 8’de ders başı var. Servis, çocukları erkenden toplayıp okula götürüyor. Sonra başka hattaki köylerin çocuklarını getiriyor. Çocuklar ders saatine kadar bekliyor. Öğlen de 3 buçukta eğitim bitiyor. Çocuk, akşam karanlığında köye geliyor. Güneş doğmadan gidiyorlar, güneş battıktan sonra geliyorlar. Ve buna ‘eğitim’ diyorlar.

“Ezilmeyen sadece bakan ve saray soyluları”

Maliye Bakanı koltuğunda oturan Nureddin Nebati, kalkmış utanmadan, sıkılmadan ‘Vatandaşı enflasyonun altında ezdirmedik’ diyor. Gözleri hâlâ kapalı olduğu için ülkenin gerçeklerini görmüyor. Gerçek şu; insanlar, pazara, ihtiyaçlarını daha ucuza alırız diye hava kararırken gidiyor. Onu da tane tane alıyorlar. Akçay’da yaptığımız ziyarette girdiğimiz ikinci el eşya dükkanı sahibi ise acı bir gerçeği bize ifade etti. ‘Yeni evli çiftlerin ikinci el eşya alarak evlerini dizdiğine bolca tanık oluyoruz’ diyor. Düşünün, hayatınızı birleştiriyorsunuz, en mutlu anlarınızı yaşıyorsunuz, evinize çıkıyorsunuz ama paranız yeni eşyaları almaya yetmiyor. İkinci el eşya ile ev diziyorsunuz ve AKP’nin gözleri kapalı bakanı, ‘Enflasyonun altında vatandaşı ezdirmiyoruz’ diyor. Ezilmeyen sadece bakan ve saray soyluları. Lale Devri’ni yaşıyorlar. Sokakla hiçbir şekilde alakaları yok. Gerçeklere karşı hâlâ gözleri kapalı. AKP iktidarı, vatandaşın cebine göz diken yegane dış güçtür. Bu iktidardan kurtulduğumuz gün, ülkenin refah bayramı olacaktır.” (ANKA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir