Haber Buketi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Türkiye için karar ver; bu milleti bankadaki dövizini de çekemez hale getirecek olanlar mı yoksa “Kral değil kural” diyen Kılıçdaroğlu mu?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Türkiye için karar ver; bu milleti bankadaki dövizini de çekemez hale getirecek olanlar mı yoksa “Kral değil kural” diyen Kılıçdaroğlu mu?

Online İSG Eğitimi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın ihracat yapanların dövizine el koyduğunu, bankalardaki dövizi bozdurduğunu belirterek, “Bu hükümet, yönetme kabiliyetini tamamen yitirmiştir… Türkiye için karar ver: Göreve devamı halinde, bu milleti bankadaki dövizini de çekemez hale getirecek olanlar mı? Yoksa ‘Kral değil kural’ diyen Kılıçdaroğlu mu” ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından, “Merkez Bankası Net Rezervleri” grafiği paylaşarak açıklamada bulundu. Öztrak’ın paylaşımı şu şekilde:

“Erdoğan ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ dedi. İspatlamak için: İhracatçının dövizine el koydu. Bankalardaki dövizi bozdurdu. Mevduata kur garantisi verdi. Döviz satışını saate bağladı. Bankalara telefonla müdahale ettirdi.

“Çakma ekonomistin ülkeye maliyeti çok yüksek oldu”

Ne döviz geldiyse sattı ama yetmedi. Tabela faizini azaltmaya başladığından bu yana, Merkez Bankası kasasındaki net rezerv açığı 50 milyar dolardan 80 milyar dolara geldi. Çakma ekonomistin ülkeye maliyeti çok yüksek oldu.

Bu Hükümet yönetme kabiliyetini tamamen yitirmiştir… Türkiye için karar ver: Göreve devamı halinde, bu milleti bankadaki dövizini de çekemez hale getirecek olanlar mı? Yoksa ‘Kral değil kural’ diyen Kılıçdaroğlu mu?”

chp sozcusu faik oztrak turkiye icin karar ver bu milleti bankadaki dovizini de cekemez YOpwlsH4

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir