Chelsea, Luis Campos’un kapısını çaldı!

Chelsea, Luis Campos’un kapısını çaldı!

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea, bir dönem Galatasaray’a danışmanlık veren PSG Sportif Direktörü Luis Campos ile temasa geçti.

Teknik Direktör Thomas Tuchel’in görevine son verdikten sonra Graham Potter’ı takımın başına getiren Chelsea, yeni bir yapılanma için Luis Campos ismini gündemine aldı.

Galatasaray’da Domenec Torrent döneminde danışman olarak hizmet veren futbol uzmanı Campos, Burak Elmas’ın başkanlığı sona erdikten sonra sarı kırmızılı kulüpteki görevinden ayrıldı. Ardından Paris Saint Germain’de Sportif Direktör olan Campos için Chelsea’nin devreye girdiği öğrenildi.

Amerikalı yatırımcı Todd Boehyl liderliğindeki BluCo22 konsorsiyumu, Chelsea’nin performansından ve yapısından memnun değil ve yeni bir yapılandırma için girişimde bulunmak istiyor. The Times’a göre, Luis Campos ile temasa geçen Chelsea resmi teklifini yaptı.

YAZIN PARA SAÇTILAR

Yaz transfer döneminde en çok para harcayan takım olduktan sonra yeni bir ekonomik plan hazırlamak isteyen Chelsea yönetimi, kış transfer döneminde kulübü Campos’a emanet etmek istiyor. Yaklaşık 300 milyon euro harcayan Chelsea, Roman Abramovich sonrası kulübün yeni bir çehre kazanması için prestijli birini göreve getirmeyi planlıyor.

CAMPOS’UN YÜKSELİŞİ

Bu sezon başında Paris Saint Germain’deki tüm transfer operasyonlarından sorumlu olan Campos, 1993-2005 yılları arasında çeşitli takımlarda teknik direktörlük yaptıktan sonra, 2012’de Real Madrid’de gözlemci olarak yeni bir kariyere yelken açtı. Ardından Monaco’da Spor Koordinatörü ve Teknik Heyet Sorumlusu olarak çalışan Campos, 2017-2020 yıllarında Sportik Direktör olarak Lille’in yükselişindeki en önemli silahtı.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.