CANLI | Bahçeli: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri MHP ve Cumhur İttifakı’ndadır

CANLI | Bahçeli: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri MHP ve Cumhur İttifakı’ndadır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli’nin konuşmasından başlıklar şöyle: 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk 84 yıl evvel irtihal etmiştir. Aziz Atatürk emperyalizmle vuruşa vuruşa, imparatorluğumuzun enkazı altında tomurcuklaşmış yeni Türk devletini ortaya çıkardı. Atatürk demek üstün nitelikli bir dava adamı demektir. Atatürk kurucu bir liderdir, ömrünü Türk milletine vakfetmiştir.

Türk devlet zincirinin halkaları kesinlikle birbiriyle iç içe geçmiştir.  Gazi Mustafa Kemal hem Türk tarihinin, Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin asal paydası, ortak kıymetidir.  Türk milliyetçiliği, Türkiye’nin bağımsızlığını temin etmekle kalmamış aynı zamanda demokratik yönetimi tesis gayretinin de temel taşı olmuştur.

10 Kasım matem günü değil, yaşanmış onca hadisenin bir idrak günüdür.  Atatürk’ün kurduğu partinin hasbelkader başında oturan zatın bile isteye sömürgecilerin eline düşmesi, siyasi koloniye dönüşmesi maalesef Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş esaslarına tümüyle itiraz hatta ihanettir.  Mustafa Kemal Atatürk tam bağımsızlık düşkünü, anti emperyalist karakterli bir asker, milletine sevdalı bir siyaset ve devlet adamıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri MHP ve Cumhur İttifakı’ndadır. Bu milli emanetlere asla leke sürdürülmeyecektir. 

Cumhuriyete yıkım projesi diyen arsız ve ahlaksız bölücüler inanıyorum ki milletin iradesiyle yıkılacaklar ve hesap verecekler, Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bizim için milli hafızada yer etmiş her toprak parçası vatandır ve öyle de kalacak. İlelebet nesilden nesile bir dua gibi anlatılarak intikal edecek ve yaşatılacaktır. Artık sızlanmaya gerek yoktur. Türk milleti belini doğrultmuş, daha güçlü bir şekilde silkinip kalkmayı bilmiştir. Dünyanın konuştuğu bir Türkiye tablosu, değer biçilemeyen bir resim gibi karşımızdadır. Mağdurların sesi olan bir Türkiye gerçeği, hepimizde kibre varmayan bir gurur yaşatmaktadır. Ülkemiz doğuyla batı, kuzeyle güney arasında uzadıkça uzayan bir köprü, kucaklaşma sahası, bir yardımseverlik şahikası olarak sivrilmiştir. “

 

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir