Canan Kaftancıoğlu, Saraçhane’deki toplantıya neden katılmadı?

Canan Kaftancıoğlu, Saraçhane’deki toplantıya neden katılmadı?

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yürütülen “terör” soruşturması nedeniyle Saraçhane’de yapılan basın toplantısına neden katılmadığını yazdı.

Kaftancıoğlu dışında tüm İstanbul il başkanlarının toplantıda yer aldığını ifade eden Saymaz, “Kaftancıoğlu’nu aradım. Neden katılmadığını sordum. Yurtdışında okuyan kızını havalimanına götürdüğünü, toplantı ile uçak saati çakıştığı için gelemediğini anlattı” dedi.

“İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile yaptığı baş başa görüşmede Kaftancıoğlu ile yaşadığı gerilimi masaya getirdi”

Yazısına, “Bu arada, Saraçhane sürecine rağmen İmamoğlu ve Kaftancıoğlu gerginliği yatışmadı” notunu düşen Saymaz, “Hatta İmamoğlu, geçen pazar günü Ahlatlıbel’de Kılıçdaroğlu ile yaptığı baş başa görüşmede, şikâyet ve anlaşmazlık konularından biri olarak Kaftancıoğlu ile yaşadığı gerilimi masaya getirdi. ‘Bu mesele artık çözülmeli’ dedi” diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için .

Kaftancıoğlu’nun hakaret niteliğindeki bazı sözler söylediği, bunu öğrenen İmamoğlu’nun da öfkeyle İstanbul CHP il binasına gittiği iddia edilmişti. Ardından taraflardan iddiaları yalanlayan açıklamalar gelmişti.

TIKLAYIN – İmamoğlu’ndan Kaftancıoğlu açıklaması: Bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum

 Kaftancıoğlu’ndan İmamoğlu açıklaması: Keyifli ve daha inandırıcı senaryolar diliyorum

 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir