Haber Buketi

Canan Kaftancıoğlu ile Nedim Şener arasında “FETÖ” polemiği; “Fırıldak ötesi aparat!”

Canan Kaftancıoğlu ile Nedim Şener arasında “FETÖ” polemiği; “Fırıldak ötesi aparat!”

Online İSG Eğitimi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile gazeteci Nedim Şener arasında “FETÖ polemiği yaşandı. Kaftancıoğlu, Babala TV’de “katil devlet” ifadesi üzerinden yaptığı açıklamasını hedef alan Nedim Şener’e sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, “FETÖ’cüleri devletin en etkili yerlerine ninem mi yerleştirdi? Fırıldak ötesi aparat” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu Babala TV’de ne demişti?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Babala TV yayınında geçmişte sarf ettiği “Katil devlet” ifadesiyle ilgili yöneltilen soru üzerine söz aldı. “Devlet sorumlu, sosyal devlet bizlere, sizlere tırnak içinde söylüyorum ‘kutsal devlet’ kavramı dayatılıyor. Devletler soyut kavramlardır, devletleri hükümetler yönetir. Vatandaş olarak devletin de verdiğimiz vergiler dahil hesabını sorduğumuzda biraz önce şu arkamdaki kız kardeşimizin söylediği hayallerini gerçekleştireceğiz” diyen Kaftancıoğlu, şöyle devam etti:

“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde devletin organları vardır, AİHM kararıyla devletin kolluk kuvvetleri aracılığıyla hukuk esastır demiş, devletin kolluk kuvvetleri aracılığıyla Hrant Dink’in öldürüldüğünün AİHM kararı vardır. Devlet soyut bir kavramdır. Mahkeme kararı ile bu varsa burada benim katil devlet dememdeki amaç, Hrant Dink’in öldürülmesiyle bellidir ama katil devlet sizin kadar benim de ağrıma gidiyor. Çünkü devletler vatandaşını öldüren mekanizmalara aracılık etsin diye değil o mekanizmalar vatandaşını korusun diyedir. Güçlü toplum, güçlü devlet…

Bunun yolu da devleti soyutlayarak değil sorumlu devletin talebini vatandaşlar olarak yapacağız ki bu topraklardaki hepimiz kutsal kavramlar değil sorumluluk üzerinden yapılan yanlışları ifade ettiğimizde ortaya çıkaracağız. AİHM’de ne yazık ki senin kadar benim de ağrıma gidiyor; devletin kurulları ve organları aracılığıyla cinayetler işlendiğini mahkeme kararlarında görüyoruz.”

Nedim Şener: Kaftancıoğlu gerçekleri çarpıtıyor

Gazeteci Nedim Şener ise kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Kaftancıoğlu’nu ‘çarpıtmakla’ suçladı; şu ifadeleri kullandı:

“Devlete ‘seri katil’ diyen CHP’li Canan Kaftancıoğlu, Hrant Dink cinayetinde ortaya koyduğum ve mahkeme kararları ile kesinleşen gerçekleri çarpıtıyor. Dink cinayeti, FETÖ’cü istihbaratçıların, 12 Haziran 2007’de başlattığı ve Canan Kaftancıoğlu’nun FETÖ paçavrası Zaman gazetesinin manşetinden destek verdiği Ergenekon kumpası için, ‘göz yumduğu’ 19 Ocak 2007’de işlenmiş bir suikasttır.

AİHM’in ‘kamu görevlilerini suçladığı’ bir kararı yoktur ‘sadece etkin soruşturma yapılmamıştır’ kararı vardır. Etkin soruşturma ise dosya 2014’te FETÖ’cü savcı Muharrem Akkaş’tan alınınca yapıldı. Hem savcılıkta hem mahkemede tanık olarak iki kez ifade verdiğim dava Canan Kaftancıoğlu’nun ‘katil’ dediği devletin soruşturma ve kovuşturmasıyla aydınlanmış. FETÖ’cülerin ‘yol verdiği’ bir cinayet olduğu kesinleşmiştir.”

canan kaftancioglu ile nedim sener arasinda feto polemigi firildak otesi aparat 0 lgqpjkbe

canan kaftancioglu ile nedim sener arasinda feto polemigi firildak otesi aparat 1 6YzynqOB

canan kaftancioglu ile nedim sener arasinda feto polemigi firildak otesi aparat 2 U58iqy52

Kaftancıoğlu: FETÖ’cüleri devletin en etkili yerlerine ninem mi yerleştirdi?

Canan Kaftancıoğlu’nun ise buna yanıtı şöyle oldu:

“İstesen de birileri gibi ‘değişik’ olamazsın ancak:

1) Ergenekon kumpasına destek veriyor olsam mahkemelerinde olup sana destek vermemiş olmam lazımdı. (Yazık fırıldak olacağını öngörememişiz)

2) FETÖ’cüleri devletin en etkili yerlerine ninem mi yerleştirdi? Fırıldak ötesi aparat.”

canan kaftancioglu ile nedim sener arasinda feto polemigi firildak otesi aparat 3 GwO9FqaI

 Nedim Şener: Bugün de “ülkücü” rolüne başlamışsın

Nedim Şener, Kaftancıoğlu’nun bu yanıtına karşılık şunları yazdı:

“Gençlere yalan söylemesen daha ciddi yanıt verirdim ama seviyen bu; İşin gücün Ümit Kaftancıoğlu adını “nineni” kullanmak fırıldak canan. Rüzgârsız dönen fırıldaklığı Türkiye sende gördü @Canan_Kaftanci Bir gün PKK’lıları översin bir FETÖ’cüleri yanlarsın, teröristlere başkomutan dersin. Dün gazetelerinde FETÖ’cüleri yanlıyordun sonra CHP’li rolü yapmaya başladın. Bugün de “ülkücü” rolüne başlamışsın.”

canan kaftancioglu ile nedim sener arasinda feto polemigi firildak otesi aparat 4 kYvw8Lh1

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir