Çaldıkları kredi kartıyla binlerce liralık alışveriş yaptılar

Çaldıkları kredi kartıyla binlerce liralık alışveriş yaptılar

Olay, Ümraniye’de, dün meydana geldi. İddiaya göre; markette yaptığı alışveriş sonrasına evine dönen Seda Kurban, yol üzerinde kredi kartını düşürdü. Kurban, banka tarafından telefonuna gönderilen mesajla kartının kaybolduğunu anladı. 

Bankadan gelen mesaj sonrası kartının çalındığını ve temassız özelliği kullanılarak 3 bin liralık harcama yapıldığını öğrenen Kurban, bankayı arayarak kartı kullanıma kapattırırken, konuya ilişkin şikayette de bulundu.

“Kartı kullanan kişiler 3 çocuğumun rızkını yedi”

Yaşanan olay sonrası mağdur olduğunu belirten kart sahibi Seda Kurban, “En son market alışverişi yapmıştım. Marketten çıktıktan sonra kartı düşürdüğümü fark etmedim. Ertesi sabah bankadan kartımın içerisinden harcama yapıldığı bilgisi geldi. Kartı düşürdüğümü o zaman fark ettim. Hesap hareketlerine baktığım zaman 3 bin liralık alışveriş yapıldığını gördüm. Kartın temassız özelliği olduğu için harcama yapabilmişler. Bankada konuyla ilgili tutanak hazırladı. Kartı kullanan kişiler 3 çocuğumun rızkını yedi. Normal bir insan kart bulduğunda alır kenara kaldırır ya da sahibini bulmaya çalışır. Bunu yapmadılar. Ben konu ile ilgili şikayetçi oldum” ifadelerini kullandı.

Kartı çalan şüphelilerin, marketlere girerek alışveriş yaptığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. (İHA) 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.