Haber Buketi

Bülent Tezcan: New York’taki Türkevi’ne düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Bülent Tezcan: New York’taki Türkevi’ne düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Online İSG Eğitimi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “New York’taki Türkevi’ne saldırıyı şiddetle kınıyoruz. ABD New York Başkonsolosluğumuzun da yer aldığı ve vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanlığı 2. turu için oy kullandığı Türkevi’ne saldırı düzenlenmiştir. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. New York Başkonsolosluk görevlilerimize, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olayın faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz” dedi.

CHP Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, New York’taki Türkevi’ne yönelik saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan’ın yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“New York’taki Türkevi’ne saldırıyı şiddetle kınıyoruz. ABD New York Başkonsolosluğumuzun da yer aldığı ve vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanlığı 2. turu için oy kullandığı Türkevi’ne saldırı düzenlenmiştir. Gece saat 03.14’te kimliği henüz belirlenmeyen bir kişi, elinde demir levyeyle binanın alt katındaki bazı camları kırmıştır. Konsolosluk görevlilerimiz New York Polisi’yle temasa geçmiş; Polis, olaya ilişkin soruşturma başlatmıştır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. New York Başkonsolosluk görevlilerimize, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olayın faillerinin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz.”

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, bugün New York’taki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na yapılan saldırıya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapmıştı. Özcan, “New York’taki Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğumuza bir saldırı olmuş. Çok geçmiş olsun. O vandalların az çok kim olduğunu tahmin ediyoruz da… Azıcık adam olsalar bizler oradayken gelirlerdi” demişti. (ANKA)

TIKLAYIN | CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan duyurdu: New York’taki Türkiye Başkonsolosluğu’na saldırı

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir