Haber Buketi

Bu müzeleri gezmeniz için dünyanın bir ucuna gitmeye gerek yok! Hem de bedava…

Bu müzeleri gezmeniz için dünyanın bir ucuna gitmeye gerek yok! Hem de bedava…

Online İSG Eğitimi

Pasaport, vize, yurt dışı çıkış harcı, uçak bileti, konaklama… Euro 21 TL’yi geçmişken, dolar 20 TL’ye dayanmışken Türkiye sınırlarındaki en yakın ülkeye gitmek bile hayal oldu.

Uzaktan da olsa Mona Lisa’yı göreyim, bir Rembrandt seyredeyim, Vatikan müzelerinde kaybolayım diyorsanız sanal turlar sizin için en eğlenceli hem de ücretsiz olacak. İşte internet siteleri üzerinden ücretsiz sanal tur sağlayan dünyaca ünlü müzeler:

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 0 gqp28aWe

Louvre Müzesi, Paris, Fransa

Louvre, dünyanın en büyük sanat müzesi ve tarihi bir anıttır. Mona Lisa ve Venus de Milo gibi ikonik başyapıtlar da dahil olmak üzere binlerce yıllık sanat ve kültüre ev sahipliği yapmaktadır.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 1 4csGDF5C

British Museum, Londra, İngiltere

British Museum, tüm kıtalardan insanlık tarihine ait sanat ve eserleri sergiler. Rosetta Taşı ve Elgin Mermerleri gibi ünlü hazinelere sahiptir.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 2 7wtH6SBi

Metropolitan Sanat Müzesi (The Met), New York, ABD

The Met, dünyanın en büyük ve en kapsamlı sanat müzelerinden biridir. Eski Mısır eserlerinden modern başyapıtlara kadar uzanan geniş koleksiyonu zengin bir kültürel deneyim sunar.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 3 HFjfNrge

Hermitage Müzesi, Saint Petersburg, Rusya

Hermitage Müzesi, tablolar, heykeller ve arkeolojik eserler de dahil olmak üzere üç milyondan fazla sanat eserinin bulunduğu büyük bir komplekstir. Ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapar ve Rus tarihine bir bakış sunar.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 4 MpbsplTb

Prado Müzesi, Madrid, İspanya

Prado Müzesi, öncelikle Velázquez ve Goya gibi İspanyol sanatçılara odaklanan olağanüstü bir Avrupa sanatı koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Müzede ayrıca ünlü uluslararası sanatçıların başyapıtları da sergilenmektedir.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 5 8b74cdeF

Vatikan Müzeleri, Vatikan

Vatikan Müzeleri, Michelangelo’nun Sistine Şapeli freskleri, Raphael’in başyapıtları ve dini ve tarihi eserlerden oluşan geniş bir koleksiyon da dahil olmak üzere inanılmaz bir sanat eserleri dizisi sergilemektedir.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 6 8tLs23d7

Smithsonian Ulusal Doğa Tarihi Müzesi, Washington, D.C., ABD

Smithsonian Doğa Tarihi Müzesi doğal dünyanın harikalarını sergiler. Müzede dinozor fosilleri, değerli taşlar, insan kökenleri sergileri ve çok çeşitli flora ve fauna bulunmaktadır.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 7 pKKcyTJV

Rijksmuseum, Amsterdam, Hollanda

Rijksmuseum Hollanda’nın ulusal müzesidir ve Hollanda sanatı ve tarihinin geniş bir koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Rembrandt’ın Gece Nöbeti ve Vermeer’in Sütçü Kız tablosu gibi başyapıtlarıyla ünlüdür.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 8 bciKMWB1

Ulusal Galeri, Londra, İngiltere

Ulusal Galeri, 13. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar uzanan geniş bir Avrupa resim koleksiyonuna ev sahipliği yapan bir sanat müzesidir. Van Gogh, Vermeer ve Turner gibi ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 9

Modern Sanat Müzesi (MoMA), New York, ABD

MoMA, modern ve çağdaş sanata adanmış önde gelen bir kurumdur. Koleksiyonunda Vincent van Gogh, Pablo Picasso ve Frida Kahlo gibi sanatçıların eserleri yer almaktadır.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 10 lRGQ6i2R

Tate Modern, Londra, Birleşik Krallık

Eski bir elektrik santralinde yer alan Tate Modern, uluslararası modern ve çağdaş sanat eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Andy Warhol, Mark Rothko ve Damien Hirst gibi sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 11 c5DMBJnd

Uffizi Galerisi, Floransa, İtalya

Uffizi Galerisi, Floransa’da bulunan ve İtalyan Rönesans başyapıtlarından oluşan olağanüstü bir koleksiyona ev sahipliği yapan ünlü bir sanat müzesidir. Botticelli, Michelangelo ve Leonardo da Vinci’nin eserlerini içerir.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 12 qrQvfCC1

Ulusal Antropoloji Müzesi, Mexico City, Meksika

Ulusal Antropoloji Müzesi, Meksika’nın yerli uygarlıklarının zengin kültürel mirasını araştırmaktadır. Ünlü Aztek Güneş Taşı ve Maya heykelleri de dahil olmak üzere antik eserler sergilenmektedir.

bu muzeleri gezmeniz icin dunyanin bir ucuna gitmeye gerek yok hem de bedava 13 Riy2GHB3

Guggenheim Müzesi, Bilbao, İspanya

Guggenheim, Frank Gehry tarafından tasarlanan çarpıcı mimarisiyle tanınmaktadır. Jeff Koons ve Andy Warhol gibi sanatçıların eserleri de dahil olmak üzere modern ve çağdaş sanat sergilerine ev sahipliği yapar.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir