BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: 70 senedir dünyanın takipçisiyiz, şimdi ben istiyorum ki dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: 70 senedir dünyanın takipçisiyiz, şimdi ben istiyorum ki dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Almanya’nın başkenti Berlin’de Türklerle ile bir araya geldi. Hüseyin Baş, “Biz, Türkiye’de, Türk insanı, 70 senedir dünyanın takipçisiyiz. Şimdi ben istiyorum ki gelin hep birlikte Türkiye’yi alalım, bu dünyadaki gelişmelerin takipçisi olmadan, dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım. Bunun için yollara düştük, bunun için anlatıyoruz” dedi.

Hüseyin Baş, Almanya ziyareti sırasında, Berlin’de yaşayan Türklerle buluştu. Baş, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Biz, bu dünyadan kopuk, bu çağın dışında yaşayan insanlar değiliz; bilakis bu çağı şekillendirebilecek insanlarız”

“Hani bütün siyasetin sürekli olarak söylediği şey, ‘Sizi ülkenize döndüreceğizdir’ ya, ben bunu çok doğru bir ifade olarak görmüyorum. Dönmek isteyen döner, kalmak isteyen kalır. Ama burada yaşarken medeniyetinizi, kültürünüzü, dilinizi, inancınızı unutmayın. Çünkü Türk, bütün bu unsurların birleşimiyle ortaya çıkmış bir kimliktir. Bunu söylerken sanki bu çok bağnaz, çağ dışı bir görüşmüş gibi bir algı oluşturmaya çalışanlar var. Bunlara da hiç aldırmayın. Niye biliyor musunuz? Türk çağdaştır. Andımızda ‘Türk’üm, doğruyum’ diyor. Türk doğrudur, Türk çalışkandır. Atatürk, ‘Türk milleti zekidir’ diyor. Biz, bu dünyadan kopuk, bu çağın dışında yaşayan insanlar değiliz. Bilakis biz, bu çağı şekillendirebilecek olan insanlarız.

“70 senedir dünyanın takipçisiyiz, şimdi ben istiyorum ki dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım”

Biz, Türkiye’de, Türk insanı, 70 senedir dünyanın takipçisiyiz. Şimdi ben istiyorum ki gelin hep birlikte Türkiye’yi alalım, bu dünyadaki gelişmelerin takipçisi olmadan, dünyayı geliştiren, dünyayı yenileyen insanlar olalım. Bunun için yollara düştük, bunun için anlatıyoruz. BTP olarak bunun için ne yapacağız? Bilime, sanata, ziraata, özgürlüğe önem vereceğiz. Niye bu kadar özgürlük diyoruz? Çünkü özgürlük, düşüncenin temelidir. Siz özgürseniz düşünebiliyorsunuz, ama siz özgür değilseniz hiçbir şey düşünemiyorsunuz, hiçbir şey hayal edemiyorsunuz.

Bu siyasete format lazım. Attık mı formatı? Hepsi değişmeye başladı mı? Neymiş demek ki Türkiye’ye bu lazımmış. Türkiye’ye genç bir siyasetçi geldi. Aynen dakika 75-80, umutlar tükenmiş, maç bitmek üzere, mağlup durumdasın; o genç oyuncu sahaya giriyor. Şimdi Fenerbahçe’de Arda Güler var, sahaya giriyor, müthiş bir heyecan, olay değişiyor. Ama ne olur? Rakip takımın taraftarı ıslıklar, rakip takım oyuncuları faul yapar vs. Normaldir, bunlar olacak.” (ANKA) 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir