Brezilya lideri, kendisine ‘Korkak’ diye bağıran influencer’ın telefonunu zorla almaya çalıştı

Brezilya lideri, kendisine ‘Korkak’ diye bağıran influencer’ın telefonunu zorla almaya çalıştı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, başkent Brasilia’daki evi önünde kendisine “Korkak” diye bağıran bir sosyal medya influencer’ının kolunu tutup telefonunu elinden almaya çalıştı. Herkesi şaşkına çeviren o anlar sosyal medyada da büyük ses getirdi.

Brezilya’nın aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ile bir influencer arasında dün devlet başkanlığı sarayı önünde ilginç anlar yaşandı.

Bolsonaro, başkent Brasilia’daki evi önünde kalabalıkla selamlaşırken, sosyal medya influencer’ı Wilker Leão Brezilya liderine “korkak” ve “serseri” diye bağırarak o anları telefonuyla kaydetti. Bunun üzerine arabasından inen Bolsonaro, influencer’ın yanına giderek telefonunu elinden almaya çalıştı.

Leão’nun kolunu sertçe tutan ve tişörtünü çekiştiren Brezilya lideri, adamla kısa süreli bir arbede yaşadı. Eski bir asker olduğu belirtilen Leão bağırarak Brezilya liderinin elinden kurtulmaya çalışırken korumalar da influencer’ı çekerek uzaklaştırdı.

Bu arada Bolsonaro da destekçilerine “Bunu çekmeyin. Protesto hakkı var ama saygısızlık etti” diye seslendi. Güvenlik birkaç dakika sonra Leão’yu yeniden Brezilya liderinin yanına götürdü, Bolsonaro da “Şimdi istediğin kadar konuşabiliriz” diyerek adamla bir süre siyasi gelişmeler üzerine sohbet etti, sonra da arabasına binip uzaklaştı.

Leao, çektiği görüntüleri daha sonra paylaştı.

‘ÖFKE KONTROLÜ SORUNU’

Bolsonaro, ekimde eski solcu Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva’ya karşı devlet başkanlığı koltuğunu korumak için yarışacak. Lula, tüm anketlerde Bolsonaro’nun önünde görünüyor.

Sinirli halleriyle sık sık gündem olan ve “öfke kontrolü sorunu” olduğu yönünde eleştirilen Bolsonaro, 2020’de de bir gazeteciye “Yüzüne yumruk atmak istiyorum” demiş, bir başka dönemde de rakip İşçi Partisi destekçilerini vurmaktan keyif alacağını söyleyerek tepki çekmişti. Brezilya lideri, son dönemde Amazon Ormanları’ndaki yıkımı eleştiren Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio’yu da diline dolamıştı.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.