Berlin’de Türk Film Festivali

Berlin’de Türk Film Festivali

Berlin, Türk Sinema sanatının en güzel örnekleri ile değerli sanatçılarını ilk defa düzenlenecek olan Berlin Türk Film Festivali’nde (BTFF) ağırlamaya hazırlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle 5 -11 Kasım tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek olan Berlin Türk Film Festivali’nin tanıtımı yapıldı. Grand Cevahir Otel’de basınla buluşan festival başkanı Cenk Yengiloğlu, başkan yardımcısı Ezel Richter ve ünlü konuklar merak edilen soruları yanıtladılar. Göçün 60’ıncı yılına istinaden (Share Your Dream) sloganıyla yola çıkan Berlin Türk Film Festivali, Türkiye’nin ve Almanya’nın önde gelen yönetmen, yapımcı, oyuncu ve akademisyenlerini bir araya getirecek.

JÜRİDE ÜNLÜ İSİMLER

Festivalde Golden Tor ödülleri için uzun metraj filmlerin jüri başkanlığını yönetmen Abdullah Oğuz yapacak. Jüride Nida Karabol, Feza Çaldıran, Deniz Çakır, Baki Davrak, Mehmet Çepiç ve Öktem Başol yer alacak. Kısa Film Dalı jürisi Raşit Çelikezer, Doç. Dr. Ragıp Taranç ve Dilaver Bayındır’dan oluşacak. Festival 5 Kasım Cumartesi akşamı Sinan Çetin’in “Berlin in Berlin” filmi ile başlayacak.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.