Berlin Bosphorus Initiative Girişimcilik Topluluğu, Bülent Eczacıbaşı ve Anna Sophie Herken’i ağırladı

Berlin Bosphorus Initiative Girişimcilik Topluluğu, Bülent Eczacıbaşı ve Anna Sophie Herken’i ağırladı

Berlin Bosphorus Initiative (BBI) İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu, 21 Kasım Pazartesi günü Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Allianz Asset Management Direktörü Anna Sophie Herken’i ağırladı.

BBI İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu, TÜSİAD Üyesi ve Commencis CEO’su Fırat İşbecer’in liderliğinde 2020 senesinde hayata geçirildi.  Topluluğun misyonu, Türk girişimciler ve profesyoneller arasında etkileşimli bir bilgi alışverişi platformu oluşturmak, inovasyon ve girişimcilik ekosistemiyle ilgili konuları tartışmak ve ilgili Türk ve Alman aktörler arasında karşılıklı iletişim ve işbirliğini güçlendirmektir.

21 Kasım’da, Almanya Federal Meclis Binasında “In an era of constant change, how to address ESG, sustainable finance and innovation to drive business growth?” (Değişim ve dönüşüm döneminde, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim (ESG) konuları, iş geliştirme amacıyla inovasyon ve sürdürülebilir finans alanları nasıl ele alınabilir?) başlığı ile gerçekleştirilen oturumun giriş konuşmaları Alman Milletvekili Serap Güler ile Berlin Bosphorus Initiative Danışma Kurulu Üyesi ve Alman Eski Milletvekili Özcan Mutlu tarafından, açılış konuşması ise BBI Danışma Kurulu Eş Başkanı, TÜSİAD Eski Başkanı ve Allianz Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran – Symes tarafından yapıldı.

Konuşmasında Cansen Başaran – Symes şu konulara dikkat çekti: “İş dünyasından gelen bir kişi olarak, Türkiye-Almanya ilişkilerinin çok yönlü ve çok katmanlı yapısına bilhassa işaret etmek isterim. Bu durumu fırsata çevirmeliyiz. Elimizde geleneksel siyasi, ekonomik, sosyal konuların ötesinde yeni nesil girişimcilik gibi yeni iş birliği alanlarının yaratılmasına çok müsait bir zemin mevcut.

Bu noktadan hareketle, 2020 Ocak ayında hayata geçirdiğimiz BBI Girişimcilik Topluluğu, Almanya ve Türkiye girişimcilik ekosistemleri arasında iş birliği imkanlarını değerlendirerek, başta Berlin olmak üzere Almanya’daki start up ekosistemindeki Türk girişimciler ve tüm paydaşları somut gelişim konuları etrafında bir araya getirmeyi hedeflemekte”.

BBI Girişimcilik Topluluğu Lideri Fırat İşbecer’in moderasyonunda gerçekleştirilen tartışma bölümünde Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve Allianz Asset Management Direktörü Anna Sophie Herken konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. 

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir