Başöğretmenlik eğitim programı süresi uzatıldı

Başöğretmenlik eğitim programı süresi uzatıldı

Eğitimlerini tamamlayanların uzman öğretmen ve başöğretmen olabilmeleri için girecekleri sınav 19 Kasım’da yapılacak. 19 Eylül tarihinde sona eren başöğretmenlik eğitim programı katılamayan öğretmenler için eğitim programının süresi 25 Eylül’e kadar uzatıldı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen kariyer basamakları kapsamında Türkiye’de ilk kez düzenlenen uzman ve başöğretmenlik eğitim programına başlayan 614 bin 390 bin öğretmenin yüzde 98.64’ünün eğitimlerini tamamladığını açıkladı. Eğitime katılamayan öğretmenler için sürenin uzatıldığı açıklandı.

BAŞÖĞRETMENLİK EĞİTİM PROGRAMI SÜRESİ UZATILDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 19 Eylül tarihinde sona eren başöğretmenlik eğitim programına başlayan öğretmenlerin yüzde 98’inin eğitimlerini tamamladığını hatırlatarak “Başöğretmenlik eğitim programını tamamlayamayan bazı öğretmenlerimiz, süre uzatma talebinde bulundular. Bu arkadaşlarımızın da mağdur olmaması için süreyi 25 Eylül tarihine kadar uzattık. Bu sürecin tüm öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 98’İ UZMAN ÖĞRETMENLİK VE BAŞÖĞRETMENLİK EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin kariyer basamakları kapsamında aldıkları eğitime ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Uzman öğretmenlik eğitim programına başlayan 543 bin 429 öğretmenimizin yüzde 98.71’i, başöğretmenlik eğitim programına başlayan 70 bin 961 öğretmenimizin yüzde 98.08’i, toplamda ise 614 bin 390 öğretmenimizin yüzde 98.64’ü eğitimlerini tamamladı.”

Bakan Özer, öğretmenleri mesleki ve kişisel gelişim alanında sürekli desteklemek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek “Eğitimini tamamlayan ve sınavını başarıyla geçen bütün öğretmenlerimiz, uzman öğretmenliğe başvurduysa uzman öğretmenliğe, başöğretmenliğe başvurduysa başöğretmenliğe geçiş yapacak. Yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlerimiz de sınavdan muaf olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.