Haber Buketi

Barzani’nin danışmanı HÜDA PAR’ı ziyaret etti

Barzani’nin danışmanı HÜDA PAR’ı ziyaret etti

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’a ve beraberindeki polisleri katleden ve Hizbullah’ı terör örgütü olarak tanımayan HÜDA PAR’ı IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve Kürd Demokrat Partisi Başkanı Raşit Akıncı ziyaret etti.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTILAR

HÜDA PAR, ziyareti sosyal medya hesabından duyurdu.

14 Mayıs’taki seçimler için ‘tebrik’ aldıklarını belirten partinin paylaşımları şöyle:

“Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Yılmaz, GİK Üyemiz Vedat Turgut ve Diyarbakır İl Başkanımız Faruk Dinç, Partimizi ziyaret eden; Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani’nin danışmanı Dara Bilek ve Kürd Demokrat Partisi Başkanı Raşit Akıncı’yı kabul etti. Ziyarette; HÜDA PAR’ın siyasi duruşu ve güncel siyasi gelişmeler ele alındı. Partimizin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere katılması nedeniyle tebrik ve başarı dileklerini ilettiler. Nazik ziyaretlerinden dolayı partimiz adına teşekkür ederiz.”

Söz konusu paylaşımın, kısa bir süre sonra silindiği görüldü.

barzaninin danismani huda pari ziyaret etti 0 YAml93fU

barzaninin danismani huda pari ziyaret etti 1 tJUqFGmC

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

Kürt-İslamcı kimliği ile bilinen partinin temsilcilerinin, terör örgütü Hizbullah’a ilişkin sözlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e dair tespitlerine kadar birçok tartışmalı tarafı bulunuyor.

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir