Bakan Nebati: Tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde, Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek

Bakan Nebati: Tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde, Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası’nın (TCMB) politika faizini yüzde 9’a indirmesinin ardından, “Politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz. Tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek; Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir” açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, TCMB’nin politika faizini yüzde 9’a indirmesini, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla değerlendirdi. Ekonomi politikalarının ülkenin gerçeklerine uygun olduğunu ve politika faizinin 2 yılın ardından ilk kez tek haneye düştüğünü belirten Nureddin Nebati’nin açıklaması şöyle:

“Politika faizi 2 yıl aradan sonra tekrar tek haneye gerilemiştir”

Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve perspektif doğrultusunda ülkemizin gerçekleriyle uyumlu biçimde şekillenen ekonomi politikaları sayesinde politika faizi 2 yıl aradan sonra tekrar tek haneye gerilemiştir. 

“Piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz”

Türkiye Ekonomi Modelimiz kapsamında uygulamaya aldığımız politikaların ve yakın dönemde kurumlarımızın koordineli bir şekilde almış olduğu tedbirlerin katkısıyla politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor. Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz.

“Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek”

Böylece, tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek; Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir.” 


Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir