Bakan Koca, Tokat’ta özel hastanede yaşanan olayla ilgili sağlık personellerine verilen cezaları açıkladı!

Bakan Koca, Tokat’ta özel hastanede yaşanan olayla ilgili sağlık personellerine verilen cezaları açıkladı!

T24 Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, felçli hastanın boğazının sıkıldığı Tokat’ta bulunan Medical Park Hastanesi’nde yaşanan olayla ilgili olarak sağlık personellerinin aldığı cezayı açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2 sağlık personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi” dedi. Daha sonra 2 personelin bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti olduğunu söyleyen Koca, “Tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir” diye yazdı.

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tokat’ta faaliyeti halen durdurulmuş olan özel hastanedeki olay sebebiyle yürütülen soruşturma sonucunda, yoğun bakım servisindeki bir hastaya karşı şiddet/ kötü muamele gösteren 2 yoğun bakım çalışanına verilen CEZALAR Sağlık Meslekleri Kurulunda bugün karara bağlandı” ifadesini kullanarak, verilen 2 personele verilen cezaları açıkladı.

Fahrettin Koca paylaşımında, “Söz konusu 2 sağlık personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi. Süre sonunda, bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir. Sağlık Meslekleri Kurulunun kararına göre, diğer sağlık personeli 6 aylık mesleki eğitimden geçmek zorunda, artık yoğun bakımda çalışamaz. Bağışlanamaz davranışlarıyla toplumu ve sağlık camiasını üzenler, davranışlarının hesabını yargı önünde de mutlaka verecektir.” diye yazdı.

TIKLAYIN | Tokat’ta bulunan Medical Park Hastanesi’nde skandal: Hemşireler felçli hastanın ağzını ve boğazını sıktı!

Ne olmuştu?

Tokat’ta faaliyet gösteren Medical Park Hastanesi’nde bilinci yerinde olmayan felçli hastaya biri kadın biri erkek olmak üzere iki hemşire şiddet uyguladı. Hemşireler cihazlara bağlı olduğu halde hastanın çarşafla yüzünü kapatıp elleriyle ağzını ve boğazını sıktı. Şoke eden görüntüler kameraya yansıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Tokat Valiliği, olayla ilgili bir hemşirenin iş akdinin feshedildiğini bildirdi.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir