Bakan Kasapoğlu: Tüm karamsarlık senaryolarına kapımızı kapatıyoruz

Bakan Kasapoğlu: Tüm karamsarlık senaryolarına kapımızı kapatıyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Adalet anlayışımız, yönetim kapasitemiz, bilim ve teknolojisiyle öncü bir milletiz. Üretmek, bu milletin ruhunda var. Bu nedenle tüm karamsarlık senaryolarına kapımızı kapatıyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca gençlerin tecrübeli isimlerle bir araya gelmesini ve konuları farklı açılardan değerlendirmelerini sağlamak üzere hayata geçirilen ‘Vizyon Buluşmaları’nın ilki, Manisa’da Bakan Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda konuşan Bakan Kasapoğlu; girişimciliğin ‘var olan imkanları değerlendirmek, belirlenen hedeflerin peşinde koşmak, hedefleri sürekli büyütmek, başarısızlıktan korkmamak, dinamik bir anlayışla kendini geliştirmek’ olarak tanımlanabileceğini söyledi.

“En sade vatandaş yönüyle bile girişimciliğimizin olması lazım”

Her tecrübenin ciddi bir kazanım olduğuna dikkati çeken Kasapoğlu, gençlere her türlü imkanı tanıdıklarını, gençlik merkezleri, kamplar, yurtlar, spor tesisleri ve genç ofislerin bakanlığın girişimcilik ekosisteminin bir parçası olduğunu vurguladı.

Manisa’nın müteşebbis ruha sahip bir şehir olduğunu aktaran Kasapoğlu, “Girişimcilik sizin hayatınızın ana unsuru, bakış açınız olmalı. Üretmek, geliştirmek ve icat çıkarmak, sizin ana gayeniz olmalı. Gençler icat çıkarın, inovasyona yönelin, geliştirin, teknolojinin tüketicisi değil üreticisi olun. Toplumdaki görevleriniz ne olursa olsun, hangi misyonu taşırsak taşıyalım, en sade vatandaş yönüyle bile girişimciliğimizin olması lazım. İnsan mutlu olmak, huzurlu olmak ister. Bu huzuru tesis etmek için de girişimcilik gerekli.” diye konuştu.

“Tüm karamsarlık senaryolarına kapımızı kapatıyoruz”

Türk milletinin çalışmalarıyla öncü olduğuna işaret eden Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Adalet anlayışımız, yönetim kapasitemiz, bilim ve teknolojisiyle öncü bir milletiz. Üretmek, bu milletin ruhunda var. Bu nedenle tüm karamsarlık senaryolarına kapımızı kapatıyoruz. Üniversiteleri dolaşıyorum, her üniversitede başarı hikayesi görüyorum. Her gencimizin ayrı yeteneği var, sporda muazzam gençlerimiz var. Demek ki imkan tanındığında başarı geliyor. Geçen ay banttan indirdiğimiz yerli otomobilimiz Togg, Türk gencine ve Türk insanına güvenildiğinde ortaya çıkan başarının neticesidir. Bizim inancımızda iki günün eşit olmayacak, insanların hayırlısı insanlığa faydalı olandır. Bizim inanç kodlarımızda, bizim geleneğimizde bu var. Her zaman söylüyoruz, Türkiye, Türkiye’den ibaret değil. Tüm dünya büyük bir umutla sizden beklenti içerisinde. Biz genç arkadaşlarımızdan bu imkanları iyi değerlendirmesini istiyoruz. Açık çek veriyoruz. Fikir sizden destek bizden diyoruz. Bakanlık sizin bakanlığınız, bakanlığınızın tüm imkanları salonlardan sahalara kadar, her bir imkan sizin için. Bunu abartmadan söylüyorum, dolayısıyla bakanlığınızla olan irtibatı güçlendirin. İmkanlarından faydalanın, bu kapılar size sonuna kadar açık.” (AA) 

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir