Bakan Kasapoğlu: Başkaları umutları karartmaya talip, biz onlara inat bu aziz milletin umutlarını daha güçlü kılmaya talibiz!

Bakan Kasapoğlu: Başkaları umutları karartmaya talip, biz onlara inat bu aziz milletin umutlarını daha güçlü kılmaya talibiz!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul’un Esenler ilçesindeki Mehmet Öcalan Spor Kompleksi’nin açılışına katıldı. Bakan Kasapoğlu, “Başkaları umutları karartmaya talip. Biz onlara inat bu millet için üretmeye, bu millet için eserler ortaya koymaya, bu aziz milletin umutlarını daha güçlü kılmaya talibiz. Bu eserler bir hamasetin değil inancın, adanmışlığın ürünüdür. Türkiye Yüzyılı’nda hep birlikte hayallerimizi gerçekleştirmeye ve yeni hayallere yelken açmaya talibiz” dedi. 

Bakanlık olarak gençlere ve spora büyük önem verdiklerini söyleyen Kasapoğlu, “Halkımızı, gençlerimizi çok özel bir tesisle, bir spor merkeziyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Birlikte gerçekleştirdiğimiz pek çok eserimiz var. Her birini böylesine güzel buluşmalarla milletimizle buluşturacağız. Bunun hazzını, heyecanını temel atmamayı marifet sayanlar anlayamaz. Bu güzel tesislerin milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“20 yıllık süreçte ciddi bir tesisleşme hamlesini gerçekleştirdik”

Birçok tesisi daha hizmete alacaklarını aktaran Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Bakanlığımızın bir politikası var. Bunun temelinde gençler var, ilkokullar ve okul öncesi var. Yerel yönetimlerle ortaya koyduğumuz projelerimiz var. Her alanda bu ülkenin evlatlarının önünü açmaya, potansiyellerini ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalar var. Esenler, İstanbul’daki pek çok ilçemiz gibi önem verdiğimiz ilçelerden biri. Spor tesislerimiz, yurtlarımız birer birer hizmete girecek. Hükümet olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, belediye başkanlarımızla bundan sonra aynı heyecan ve inançla el ele, omuz omuza yürümeye devam edeceğiz.

Esenler, bir gençlik beldesi. Genç nüfusuyla, nüfusun dinamizmiyle apayrı bir gençlik noktası. Sporcuların buluşma noktası Esenler. 5 bin metrekare alana kurulu bu merkezde yarı olimpik havuzumuz var, 300 kişilik oturma kapasitesiyle bir salonumuz var. Spor aktivite alanlarımız var. Gençler için sosyal mekanlar var. Bundan sonra sporun kalbi burada atacak. Esenler’in gençleri burada spor yapacak. Günün her saati, her gün diğer tesislerimiz gibi milletimizin emrine amade. Türk sporuna yeni yıldızlar yetişecek. Esenler’in evlatları, büyük bir heyecanla al bayrağımızı dalgalandıracak. Buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Esenler halkını bu tesisleri verimli şekilde kullanmaya davet ediyoruz.”

“20 yıl boyunca pek çok alanda pek çok reformu gerçekleştirdik”

“Spor politikamız, bu politikanın en önemli ayaklarından biri tesisler ise diğer ayağı da sporcu yetiştirmek. 20 yıl boyunca pek çok alanda pek çok reformu gerçekleştirdik. O alanlardan biri de spor devrimi. 20 yıllık süreçte ciddi bir tesisleşme hamlesini gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gençler, bu başarıyı daha yukarı taşıyacak”

“Köylere kadar Türkiye’de mükemmel bir tesis altyapısı var. 2022 yılında sporcularımız, uluslararası müsabakalarda 6 bin 127 madalya kazandırdı. Bu başarı, bu tesislerle oldu. Bundan sonra bu gençler, bu başarıyı daha yukarı taşıyacak. Tokyo’da başarılı bir süreç yaşadık. İslami Dayanışma Oyunları, Akdeniz Oyunları’nda çıtamız daha da yukarılara yükselecek. Hep birlikte el ele vererek bu milletin umutlarını, sevincini birlikte büyütelim. Biz buna talibiz. Başkaları umutları karartmaya talip. Biz onlara inat bu millet için üretmeye, bu millet için eserler ortaya koymaya, bu aziz milletin umutlarını daha güçlü kılmaya talibiz. Bu eserler bir hamasetin değil inancın, adanmışlığın ürünüdür. Türkiye Yüzyılı’nda hep birlikte hayallerimizi gerçekleştirmeye ve yeni hayallere yelken açmaya talibiz. Eserlerimizle, politikalarımızla, ortaya koyduğumuz projelerle yolumuza devam edeceğiz.”

“Otel konforundaki yurtlarımızda gençlerimizin hizmetindeyiz”

Sporda devrim yaptıklarını söyleyen Bakan Kasapoğlu, “İstanbul’da, ülkenin dört bir yanında belediyelerle iş birliğimiz var. Bu tesisler bir sinerjinin ortaya çıkmasının en güzel örneğidir. Spor ve genç odaklı ufku için Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya teşekkür ediyorum. Bu ülkenin her bir ferdine sporun her bir imkanından faydalandırma noktasında arttırarak devam edeceğimizin taahhüdünü veriyorum. Her alanda olduğu gibi gençlik alanında, spor alanında devrimler gerçekleştirdik. Bu alandaki çabamızı büyütmeye devam edeceğiz. Yurtlar, Türkiye’nin gurur tablosudur. İstanbul’da bu yıl başvuran her üniversite öğrencisini yurtlara yerleştirdik. Otel konforundaki yurtlarımızda İstanbul’da da gençlerimizin hizmetindeyiz. Her geçen gün kapasitemiz artıyor. Bu güzel eserler Esenler için hayırlı olsun, Türkiye Yüzyılı arifesinde çok güzel başlangıçlara, çok önemli vesilelere şahitlik etsin” ifadelerini kullandı. (AA)

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir