Bakan Akar: Pençe-Kılıç Harekâtı’nın başlangıcından bugüne kadar 184 terörist etkisiz hâle getirildi

Bakan Akar: Pençe-Kılıç Harekâtı’nın başlangıcından bugüne kadar 184 terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde yaptığı konuşmada, “Pençe-Kılıç Harekâtı’nın başlangıcından bugüne kadar kara ateş destek vasıtaları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hâle getirildi” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’nde konuştu. Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından duyurulan konuşmada Akar, “Pençe-Kılıç Harekâtı’nın başlangıcından bugüne kadar kara ateş destek vasıtaları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hâle getirildi” açıklamasını yaptı.


Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına gitti. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Harekât Merkezine indi.

Terör örgütü PKK/YPG tarafından sınır hattında gerçekleştirilen saldırılar, birliklerin faaliyetleri ve sahadaki son duruma ilişkin sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing alan Bakan Akar, talimatlar verdi. Pençe-Kılıç Harekâtı ile Irak kuzeyindeki Kandil, Asos, Hakurk ile Suriye kuzeyindeki Arap Pınarı, Münbiç, Zor Mağara bölgesi, Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerindeki hedeflerin vurulduğunu belirten Bakan Akar, harekâtın ilk aşamasında teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depoların aralarında bulunduğu 89 hedefin imha edildiğini belirtti. 

“Terör örgütünün çöküşünü daimi hâle getirmek için gerekeni yapmaya devam edeceğiz”

Gözü dönmüş teröristlerin Öncüpınar ve Karkamış’ta sivilleri, çocukları, okulları hedef aldığını aktaran Bakan Akar, ‘Teröristler alçaklıklarını bir kez daha bütün dünyaya gösterdiler. Bunun üzerine Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın ateş destek vasıtaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın uçakları ile bilinen bütün hedefler vuruldu, vurulmaya devam ediyor’ diye konuştu. Faaliyetlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘terörü kaynağında yok etmek’ talimatları kapsamında yerine getirildiğini aktaran Bakan Akar, ‘Mehmetçiğin karşısına çıkamayan teröristler alçakça girişimlerde bulundular. Panik ve korku içindeler. Terör örgütünün çöküşünü daimi hâle getirmek için gerekeni yapmaya devam edeceğiz’ dedi.

‘Alçaklara yardım ve yataklık eden içeride ve dışarıdaki fitne ve fesat yuvaları hâlâ teröristleri koruyor, kolluyor’ ifadesiyle tepkisini dile getiren Bakan Akar, Mehmetçiğin terörle mücadele konusunda bugüne kadar yapılması gerekeni yaptığını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini vurguladı. Terör örgütünün büyük bir çöküş içinde olduğunu dile getiren Bakan Akar, şunları kaydetti: 

“Türk ordusu, yapılması gereken ne varsa sonuna kadar yapacak”

 (ANKA) 


TIKLAYIN | Öncüpınar Sınır Kapısı yakınına 3 roket düştü

MSB ‘Hesap zamanı’ diye duyurdu, TSK Taksim’deki saldırıdan 6 gün sonra Suriye ve Kuzey Irak’taki hedefleri havadan vurdu

Gaziantep ve Kilis’e roket saldırısı: 1’i çocuk 2 kişi yaşamını yitirdi; Karkamış’ta tüm okullar tatil edildi

TIKLAYIN | Kilis Öncüpınar’dan sonra Gaziantep Karkamış’a da roket saldırısı!

Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine roketli saldırı: 8 güvenlik personeli yaralandı

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir