Bakan Akar: 1 milyondan fazla Suriyeli topraklarına gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmüştür

Bakan Akar: 1 milyondan fazla Suriyeli topraklarına gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmüştür

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar,  “Yaklaşık 560 bini İdlib’e olmak üzere 1 milyondan fazla Suriyeli evlerine ve topraklarına gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmüştür.” açıklamasını yaptı.

Akar, “19 Kasım’da başlatılan ve Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde icra edilen Pençe Kılıç Harekâtı, terör örgütüne yönelik son dönemde gerçekleştirilen en büyük, en kapsamlı ve en etkili hava harekâtı olmuştur.” dedi. (DHA)

Ayrıntılar geliyor…

Ne olmuştu?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ‘Pençe Kılıç’ isimli hava harekatında Suriye ve Irak’ın kuzeyinde Türkiye’ye yönelik terör saldırılarında üs olarak kullanılan bölgelerin vurulduğunu bildirdi. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, zTerör örgütünün sözde karargâhları da tam isabetle vuruldu, tahrip edildi.” açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya hesabından da, “Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya dönüşünde Pençe Kılıç Harekâtı’nın başlatılması talimatını verdi.” paylaşımı yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından pazar sabah 01.12’de yapılan paylaşımda, “Hesap zamanı. Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!” yazıldı ve havalanmakta olan bir F-16 savaş uçağının fotoğrafı paylaşıldı.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir