Haber Buketi

Babacan’dan ‘TRT’ eleştirisi: Ödediğimiz katkılarla dönüyor; tek bir kişinin propaganda aleti olarak kullanılıyor

Babacan’dan ‘TRT’ eleştirisi: Ödediğimiz katkılarla dönüyor; tek bir kişinin propaganda aleti olarak kullanılıyor

Online İSG Eğitimi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yaptığı konuşmada, “TRT, ilk defa bu dönemde, son 4-5 yıldır taraflı yayın yapmaya başladı. Erdoğan’ın canlı yayında yer aldığı süre 36 saat, Kılıçdaroğlu’nun 36 dakika. Hepimizin elektrik faturasında ‘TRT payı’ diye ödediğimiz katkılarla dönen TRT, tek bir partinin ve tek bir kişinin propaganda aleti olarak kullanılıyor. İktidarın, medyanın üçte ikisini baskı ve kontrol altına aldığı bir dönem yoktu” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, bugün İstanbul Kağıthane’de vatandaşlarla bir araya geldi. Babacan, buluşmada, şunları kaydetti:

“14 Mayıs sonuçları, bizim için asla ve asla umutsuzluğa sebep olmadı. Tam tersine, bizim için bir muhasebe vesilesi oldu. Nerede eksik yaptık? Neyi anlatmadık, anlatamadık? Acaba çalmadığımız kapılar, ulaşamadığımız insanlar mı kaldı? Vatandaşlarımızın duygu dünyasında olup da bizim anlamadığımız konular mı vardı? Dolayısıyla 14 Mayıs’tan hemen sonra bunun çok hızlı bir muhasebesini yaptık. Önce teşhis ettik nedir sorun diye ve derhal çalışmaya başladık. Karşımızda yalan üreten bir propaganda makinesi varken doğruları iyi anlatmamız gerekiyor. Çok çalışmamız gerekiyor. Sandığa gitmeyen vatandaşımızın da kalmaması gerekiyor. Bu, çok önemli bir vatandaşlık görevi ama aynı zamanda bizim çocuklarımıza, torunlarımıza bir borcumuz.

“Yalanlarla insanların kafasını karıştırıyorlar”

TRT, ilk defa bu dönemde, son 4-5 yıldır taraflı yayın yapmaya başladı. Erdoğan’ın canlı yayında yer aldığı süre 36 saat, Kılıçdaroğlu’nun 36 dakika. Hepimizin elektrik faturasında ‘TRT payı’ diye ödediğimiz katkılarla dönen TRT, tek bir partinin ve tek bir kişinin propaganda aleti olarak kullanılıyor. İktidarın, medyanın üçte ikisini baskı ve kontrol altına aldığı bir dönem yoktu. Bu yayın organlarını, milletimizin milli ve dini hassasiyetlerini istismar edecek şekilde kullanıyorlar. Sanki Millet İttifakı, bizler, Sayın Kılıçdaroğlu terör örgütüyle iş birliği yapıyormuşuz gibi anlatıyorlar. Yok ‘Diyanet kaldırılacak’, yok ‘Başörtüsü yasağı yeniden gelecek’ gibi yalanlarla insanların kafasını karıştırıyorlar. Düşünün, bir ülkenin cumhurbaşkanı, on binlerce kişinin olduğu bir miting meydanında, ‘Bak, bunlar teröristlerle beraber’ diye montaj video gösterir mi? Ne diyor? ‘Yalan malan’ diyor. Üstelik ‘Bu işleri bizim gençler çalışıyor’ diyerek bütün gençleri yalana teşvik ediyor.” (ANKA)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir