Babacan’dan “6’lı masadan ayrılın sizi iktidara getirelim” diyen vatandaşa: 6 parti birleşip tek parti olmadı

Babacan’dan “6’lı masadan ayrılın sizi iktidara getirelim” diyen vatandaşa: 6 parti birleşip tek parti olmadı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bir vatandaşın 6’lı masadan ayrılması gerektiğini söyleyen vatandaşa “6’lı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” yanıtını verdi.  

Babacan, Ankara Nallıhan’da esnafı ziyaret etti. Babacan bir vatandaşın “6’lı masadan ayrılın, biz sizi tek başınıza iktidara getirelim” sözlerini “Demin çay içtik, ‘Sakın ha ayrılmayın’ diyorlar. Kimi öyle, kimi böyle diyor. Biz DEVA Partisi olarak ayrı bir partiyiz. 6’lı masaya oturunca altı parti birleşip tek parti olmadı” diye yanıtladı.

AKP Gençlik Kolları ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen bir vatandaş Babacan’a, “Siz ekonomi bakanıyken hızlıydık. İyiydi. Şimdi ben kamuda işçiyim. Şu an izindeyim. Ek iş yapıyorum. Şimdi yaka silkiyoruz” dedi. Babacan bunun üzerine, “Zor… Ne yapacaksın? Tek maaşla geçinmek çok zorlaştı” ifadelerini kullandı.

Babacan, ekonomik krizi simit alan bir vatandaşı göstererek anlattı. Babacan’ın “Susamlısına parası yetmedi, susamsızını alıyor. Susamlı simit 5 lira” sözleri üzerine simit alan vatandaş, “Hanım burada, yoksa yemem. Aç giderim” dedi.

Babacan, esnafın “Başkanım bu zamlar dursun istiyoruz. Aldığım hiçbir malı bir daha yerine koyamıyorum” sözlerini şöyle yanıtladı:

“Bu hükûmet iş başında olduğu sürece zamların durması mümkün değil. Ekonomiyi ayakta tutan adalettir. Adalet olmayınca ekonomi ayakta durmaz. Mümkün değil.”

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.