Arjantin’in Dünya Kupası zaferi kutlamasına gölge düştü! 1 kişi öldü, 1 çocuk komada…

Arjantin’in Dünya Kupası zaferi kutlamasına gölge düştü! 1 kişi öldü, 1 çocuk komada…

2022 Dünya Kupası’nı kazanarak 36 yıl sonra bu başarıyı yakalayan Arjantin, dev zaferi milyonlarca kişiyle kutladı. Başkent Buenos Aires’teki ünlü meydanı dolduran Arjantinliler, üzücü olayların yaşanmasına engel olamadı.

Arjantinli futbolcular üstü açık bir otobüsle geçit törenine katılırken, bir taraftar üst geçitten otobüse atlamaya çalıştı. Ancak otobüsün arka kısmına denk gelen ve yere çakılan kişi, kutlamaların güvenlik kaygısıyla yarıda kalmasına neden oldu.

ÇATIDAN YERE ÇAKILAN TARAFTAR ÖLDÜ

Buenos Aires Sağlık Bakanlığı, başka bir taraftarın da kutlama sırasında kafasına aldığı darbe nedeniyle hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu. Törenin sona ermesinden sonra taraftarlar ve çevik kuvvet ekipleri çatıştı. Kutlamalar kaosa dönerken taraftarlar, Arjantin polisinin sert müdahalesiyle karşılaştı.

La Nacion’da yer alan haberde, hayatını kaybeden kişinin çatıdan çatıya atlarken yere düştüğü ve kafa travmasıyla hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUK KOMADA

Öte yandan, Arjantin’in Dünya Kupası zaferini ailesiyle birlikte kutlayan 5 yaşındaki bir çocuğun da kafa travması nedeniyle yoğun bakımda olduğu açıklandı. La Nacion, kutlamalar sırasında bir anıttan düşen mermer parçasının yoğun bakımda olan çocuğa çarptığını yazdı.

FUTBOLCULAR HELİKOPTERLE AYRILDI

Milyonlarca taraftarın sevinç gösterilerinde abartıya kaçması, törenin yarıda kalmasına ve futbolcuların olay yerinden helikopterle ayrılmasına neden oldu. Bazı taraftarların silahla kutlama yapması ve takım otobüsüne atlamaya çalışması sonrası, Messi ve arkadaşları helikopterle tahliye edildi.

“GERÇEK BİR UTANÇ”

Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Chiqui Tapia, “Dikilitaş’ta bulunan herkesi selamlamamıza izin verilmiyor. Tüm oyuncular adına özür dilerim. Gerçek bir utanç.” ifadelerini kullandı.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir