Arjantin ve Messi için ağır yıkım! ‘Bir Dünya darbesi’

Arjantin ve Messi için ağır yıkım! ‘Bir Dünya darbesi’

2022 Dünya Kupası’nın ilk sürprizini Arjantin yaşattı… Kupanın favorisi olarak gösterilen Arjantin açılış maçında Suudi Arabistan’a önde olduğu maçta 2-1 kaybetti.

Turnuvanın en gözde takımı olan ve müthiş bir seyirci desteğine sahip olan Arjantin’in bu beklenmedik mağlubiyeti adeta şok etkisi yarattı. 36 maçtır mağlup olmayan Messi’nin takımı İtalya’nın 37 maçlık yenilmezlik serisini yakalayamadı.

SCALONI TOPUN AĞZINA KOYULDU

Kariyerinde bir tek Dünya Kupası eksik olan Lionel Messi için son turnuva ve son fırsatın açılışı adeta kâbus gibi geçti. Suudi Arabistan mağlubiyeti dünyanın gündemine otururken teknik direktör Lionel Scaloni daha kupanın ilk maçında Arjantin’de ve sosyal medyada tartışma konusu oldu. 44 yaşındaki hocanın ilk maçtan istifa edip bırakması bile isteniyor.

İlk yarıda Suudiler’in uyguladığı kusursuz ofsayt taktiğini aşmayı başaramayan Arjantin 40 dakikada tam 8 kez ofsayta düştü ve ağlara giden 3 topu gol olarak değer kazanmadı.

‘TARİHİ FACİA’

Arjantin basınından Ole maçın ardından ‘Bir Dünya darbesi (Un golpe Mundial) manşetini attı. İspanyol Marca ise ‘Tarihi Facia’ (Petardazo historico) başlığını kullandı. Fransa’dan Le quipe ise manşetine “Arjantin yüksekten düştü” (L’Argentine tombe de haut) başlığını çıktı.

Suudi Arabistan’ın inanılmaz başarısı sonrası ağır eleştirilerden Messi de nasibini aldı. Son turnuvası olması nedeniyle büyük beklentiler içerisinde olan Messi için ağır eleştiriler yapıldı.

Suudi Arabistan tribünleri, maçın açılış golünü penaltıdan atan Messi için “Neredesin Messi?” tezahüratları yaptı. Arjantin 2007’den bu yana ilk kez Lionel Messi’nin gol attığı resmi bir maçı kaybetti ve bu anlamda bir ilki yaşadı. Dünya sahnesine son kez çıkan yıldız oyuncunun turnuvanın kalan bölümünde finale çıkıp çıkamayacağı ve o çok arzu ettiği Dünya Kupası’na uzanıp uzanamayacağı tartışılmaya devam ediyor.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir