Antalya’da yılın son nikâhı İskoç ve Rus çift için kıyıldı

Antalya’da yılın son nikâhı İskoç ve Rus çift için kıyıldı

Üç yıl önce Moskova’da tanışan ve tatil için geldikleri Antalya’da nişanlanan İskoç asıllı David Alfred Johnston ve Rus vatandaşı Olesia Solomatina evlilik için de Antalya’yı seçti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran çift hayatlarının en özel anlarında farklı bir nikâh törenine imza attı.

İskoç damat, düğün ve balo gibi törenlerde ailelerini temsilen giydikleri yöresel kıyafetleri ve yöresel müzik aletleri gayda çalarak Büyükşehir Belediyesi Nikâh Salonu’na girdi. Belediye çalışanları ve nikah şahitlerinin alkışları eşliğinde salona gelen çift, nikâhlarını yöresel müzik ve danslarıyla renklendirdi. İskoç damat, gayda çalarak müstakbel eşine serenat yaptı.

EVİLİK İÇİN ANTALYA’YI TERCİH ETTİLER

Daha sonra nikâh işlemlerine geçilirken nikah memuru Mustafa Pilavcu tarafından çiftin nikâh akitleri gerçekleştirildi. Damat David Alfred Johnston ve Olesia Solomatina tercüman eşliğinde  “Evet” diyerek, evlendi. Nikâh memuru, çiftin evlilik cüzdanını teslim etti. Daha sonra ise İskoç damat geline yüzük takarak, birlikte poz verdi.

Nikâh töreni sonrasında tebrikleri kabul eden çift hayatlarının en özel anlarına şahit OLAN belediye çalışanları ve davetlilere teşekkür etti. Nikâh memuru Pilavcu, yabancı çifte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tebriklerini ileterek, Türk geleneklerinde önemli bir yere sahip olan kahve ve fincan takımı hediye etti.

“ANTALYA’YI ÇOK SEVİYORUZ”

David Alfred Johnston, “Moskova’da tanıştık. Antalya’ya tatile geldiğimizde nişanlandık ve tekrardan Antalya’da evlenme kararı aldık. Pandemi koşulları nedeniyle bir süre burada kaldık. Antalya’yı çok seviyoruz. Kıyafetlerimiz ailelerimizin geleneklerine dayanıyor. Her ailenin kendi kıyafetinin rengi ve tarzı vardı. Renkler bizleri ifade eder. Eşim de ailenin bir üyesi oldu. Evlendiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Olesia Solomatina ise “Antalya’da müzik, dans ve aşkı bulduk. Yeni yıl öncesinde evlenmeyi tercih ettik. Herkese ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir