Haber Buketi

Antalya’da ”Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı” yapıldı

Antalya’da ”Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı” yapıldı

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçime odaklandı. Oldukça kritik bir önem taşıyan seçim öncesinde seçim güvenliği de kamuoyunda kendine yer buluyor.

Söz konusu mesele ile ilgili İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Antalya’da bir otelde düzenlenen “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı”nda konuştu.

Ersoy konuşmasında seçim günü güvenlik tedbirlerine yardımcı olmak amacıyla helikopter, İHA, uçak, dron gibi tüm hava unsurlarının, gemi ve botların, muharebe araçlarının da göreve hazır olacağını bildirdi.

Toplantıda tedbirlere sunulacak katkının önemine işaret eden Ersoy, “Son dönemlerde yaşanan gelişmelerden gerek yapılan açıklamalardan gerekse ülkemize gösterilen ilgiden 14 Mayıs’ta Türkiye’nin 2. yüzyılına girerken yapacağımız seçimlerin sadece bizim için değil, uluslararası toplum açısından da çok önemli görüldüğünü, büyük titizlikle ve özenle takip edildiğini görüyoruz.” diye konuştu.

“ESAS OLAN ÖZGÜRLÜĞÜ TEMİN ETMEK”

Seçim güvenliğini üç noktada ele aldıklarını bildiren Ersoy, bunların “seçim öncesi kampanya ve propaganda dönemi”, “seçim günü oy verme güvenliği ” ve “seçim günü akşamı oy sayımının güvenliği, sonuçların, tutanakların, listelerin, tüm evrak ve oy pusulalarının ilgili yerlere sağlıklı ve seçim hukukuna uygun iletilmesi” olduğu bilgisini paylaştı.

Ersoy, seçim sürecinde siber suçların takibini yapmak için ilgili birimlerin görevlerinin başında olacağını hatırlatarak, seçim döneminde esas olanın özgürlüğü temin etmek olduğuna dikkati çekti.

601 BİN 251 PERSONEL GÖREV BAŞINDA OLACAK

Seçim kampanyalarında 18 yaşından küçüklerin seçim broşürü, materyal, afiş dağıtmasına izin verilmeyeceğini anlatan Ersoy, seçim günü 601 bin 251 personelin görevleri başında olacağına işaret etti.

Tüm birimlerin sahada olacağına değinen Ersoy, “Güvenlik tedbirlerine yardımcı olmak amacıyla helikopter, İHA, uçaklarımız, dronlarımız gibi bütün hava unsurlarımız, gemi ve botlarımız, muharebe araçlarımız da göreve hazır olacaklardır. Haber merkezlerimiz, jandarma ve emniyet istihbarat birimlerimiz tüm güvenlik kamera sistemlerimize entegre şekilde bu süreçte yer alacaklardır.” ifadesini kullandı.

Patronlardunyasi.com

İyi Partiİyi Parti

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir