Ankara’da ambulansa yol vermeyen 5 sürücüye para cezası uygulandı

Ankara’da ambulansa yol vermeyen 5 sürücüye para cezası uygulandı

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Esenboğa yolu üzerinde seyir halinde olan ambulansa yol vermeyen 5 sürücüye idari para cezası uygulandığını bildirdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün, Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada; “Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce 02 Temmuz 2022 tarihinde, ilimiz Esenboğa yolu üzerinde ambulansın geçişine izin vermeyerek trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü tespit edilen 5 araç sürücüsüne 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca idari para cezası uygulanmıştır” denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Twitter hesabı üzerinden olayın görüntülerini paylaşarak, “Yolda ambulans varsa diğerleri yerini bilmeli! Acil vaka için harekete geçmiş ambulansın, duyarsızlıktan ötürü engelle karşı karşıya bırakılması, Ankara’daki olayda olduğu gibi, asla kabul edilemez. Öncelik ambulansın, hastanındır! Siren sesinden güçlü uyarı aranmamalı” demişti. (DHA) 

administrator
Nig Akademi kuruluşu olan Haber Buketi, hiç bir siyasi otoritenin etkisi altında kalmadan, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.