Altaylı: Çevre ülkelerin organize suç örgütlerinin cenneti haline geldik

Altaylı: Çevre ülkelerin organize suç örgütlerinin cenneti haline geldik

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında İstanbul’da bir AVM’de yaşanan silahlı çatışmayı örnek göstererek yabancıların İstanbul’daki çatışmalarına değindi.

“Sadece Esenyurt, Beylikdüzü, giderek Küçükçekmece hatta Bahçeşehir gibi çevre semtler değil, Fatih ilçesinin Aksaray, Çapa, Beyazıt, Laleli gibi bölgeleri de bunların çoğunlukta olduğu yerler haline gelmeye başladı. Organize suç hızla yükseliyor. Bizim yerli ve milli mafyalarımızı arar hale geliyoruz” diyen Altaylı devamında şunları kaydetti:

“Çevre ülkelerin organize suç örgütlerinin cenneti haline geldik. Uyarıyoruz ama takan yok. Haftalardan beri bu duruma dikkat çekip ‘Korkuyoruz’ diye yazıyorum. Sorumlular ya da sorumsuzlar pişkin pişkin sırıtıyor. Gelenler yetmezmiş gibi Ukrayna’dan çıkarılan Neonazi örgütlerin mensupları Türkiye’ye dolduruluyor. Peki bunlar ne iş yapacak burada? Bu eli silahlı adamlar bankada memur, devlet dairesinde uzman mı olacaklar! Tabii ki, hayır. Bildikleri işi yapacaklar. Ve bakın bir kez daha öngörüyorum. Bugün İstanbul’da olanlar rantın olduğu her yere yayılacak. Yakında Antalya, hemen öncesinde Bodrum. Her yer bu yabancı suç örgütlerinin mücadele alanı olacak. Ve biz tüm bunların arasında yaşayacağız.”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir