Akşener’den İmamoğlu’na ziyaret: ‘Kendisine karşı çıkarılan zorluklar var’

Akşener’den İmamoğlu’na ziyaret: ‘Kendisine karşı çıkarılan zorluklar var’

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener’i belediye binası önünde kırmızı halı ve zabıtalardan oluşan tören mangasıyla karşıladı.

Görüşme sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener, ziyaret sebebine ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Ben İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu ile çok kez görüştüm. Ancak makamında daha önce ziyaret etmemiştim. İlk kez ziyaret ediyorum, kahve içtik. Özellikle kahve içtik, çünkü bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır. Başarı dileklerimizi tekrarladık. Biliyorum ki yalılar gidiyor. O oluyor, bu oluyor. O çalışmalar hakkında bilgi aldık. Hem de kendisine karşı çıkarılan zorluklar var. İstanbul’a yapılacak hizmetlerin engellenmesi pahasına çıkarılan zorluklar var onları konuştuk bilgilendik.”

‘İlk başa yalıları koyduk’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görüşme sonrası Akşener’e ‘Boğaziçi Yalıları‘ isimli kitap hediye etti. İmamoğlu, hediyeyi verirken “Çok kitabımız var ama ilk başa yalıları koyduk. Yalıları elimizden tek tek almaya gayret ediyorlar ama koruyacağız” dedi. Akşener ise “Bir mesaj var burada ‘İstanbul Yalıları’nı aldık, gördük birlikte koruyacağız” ifadelerini kullandı.

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.