Akşener: Maalesef ülkemizde kadınlık üzerinden konuşmak çok kolay ve rahat; biz, bu rahatı bozmaya geliyoruz!

Akşener: Maalesef ülkemizde kadınlık üzerinden konuşmak çok kolay ve rahat; biz, bu rahatı bozmaya geliyoruz!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabı üzerindenMaalesef ülkemizde kadınlık üzerinden konuşmak çok kolay ve çok rahat. İyi Parti olarak biz, bu rahatı bozmaya geliyoruz! notuyla videolu paylaşımda bulundu. 

Meral Akşener,Maalesef ülkemizde kadınlık üzerinden konuşmak çok kolay ve çok rahat. İYİ Parti olarak biz, bu rahatı bozmaya geliyoruz! Kadınları siyaset sahnesinde görmek istemeyenleri rahatsız edeceğiz! Kadınları ülkemizin yönetiminin eşit ortağı olarak görmeyenleri rahatsız edeceğiz! notuyla; Ankara Spor Salonu’nda partisince düzenlenen ‘Büyük Kadın Buluşması’nda gerçekleştirdiği konuşmasından bir video paylaştı.   

Akşener, konuşmasında şu açıklamayı yaptı: 

“İftiralarda, isnatlarda, imalarda mesele hep kadın olmamdı; düşünün kahkaha atmam bile sorun oldu”

Bu ülkede 37 yaşında siyasete başlamış, 40 yaşında bakan olmuş bir kadın olarak, şunu söyleyebilirim ki; bugün yaşadığımız gibi çirkin bir dönemi hiç yaşamadım. Kariyerimin hiçbir döneminde bugünkü gibi çirkin bir dille hiç karşılaşmadım. İftiralarda, isnatlarda, imalarda mesele hep kadın olmamdı. Düşünün kahkaha atmam bile sorun oldu. 

“Kadınları siyaset sahnesinde görmek istemeyenleri rahatsız edeceğiz!”

Neredeyse bir televizyon kanalı taşlanıyordu programda güldüğüm için, kahkaha attığım için. Çünkü artık maalesef ülkemizde kadınlık üzerinden konuşmak çok kolay. İyi Parti olarak biz bu rahatı bozmaya geliyoruz. Kadınları siyaset sahnesinde görmek istemeyenleri rahatsız edeceğiz. Kadınları ülkemizin yönetiminin eşit ortağı olarak görmeyenleri rahatsız edeceğiz! 1934 yılında Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına kavuşmasının yolunu açan Cumhuriyetimizi kıskananları rahatsız edeceğiz!”

Çağrı Tasarım Kampanya

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir