AKP’li Şamil Tayyar: Atina Belediye Başkanı Tunç Soyer’i izleyince bir kez daha anlıyoruz ki işgalcilerin tamamını denize dökmemişiz!

AKP’li Şamil Tayyar: Atina Belediye Başkanı Tunç Soyer’i izleyince bir kez daha anlıyoruz ki işgalcilerin tamamını denize dökmemişiz!

AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’in kurtuluşunun 100. Yıl dönünü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenlen etkinlikte yaptığı konuşmasını eleştirdi. 

AKP’li Tayyar, “Atina Belediye Başkanı Tunç Soyer’i izleyince bir kez daha anlıyoruz ki işgalcilerin tamamını denize dökmemişiz! O gün kalabalığa karışıp kalanların tohumları yüzyıl sonra bu toprakların evlatlarına, atalarına nefret kusuyor. Öfkenizde boğulacaksınız” diye yazdı. 

Soyer, “Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına aldılar. Teslim oldular” diye konuşmuştu. 

TIKLAYIN – Devlet Bahçeli’den Tunç Soyer’e: Tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahilliktir

TIKLAYIN – İzmir’in işgalden kurtuluşunun 100. yıl kutlamalarında Tarkan maşeri kalabalığa seslendi: Benim için şeref

Buraya Dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.